Šporar v Bragi zatresel mrežo, kriza Uniteda se nadaljuje

Braga, Moskva, 03. 10. 2019 20.55 |

V drugem krogu Lige Evropa je Slovan gostoval pri Bragi, slovenski reprezentant Andraž Šporar pa se je vpisal med strelce in prispeval k pomembni točki gostov (2:2). Kriza rdečih vragov se nadaljuje, varovanci Oleja Gunnarja Solskjaera, na gostovanju pri AZ Alkmaarju, niso našli poti do mreže (0:0). Arsenal je s pokrom zadetkov premagal St. Liege (4:0), svoj prvenec v dresu topničarjev je dočakal Daniel Ceballos.

Andraž Šporar je s Slovanom gostoval v Bragi, ob tej priložnosti pa je Ljubljančanu pripadel tudi kapetanski trak. Tekma se sicer ni začela po željah gostov iz Slovaške, domači so se v 31. minuti veselili zadetka, pod katerega se je podpisal Bruna Viana.

Andraž Šporara se je na gostovanju pri Bragi vpisal med strelce.
Andraž Šporara se je na gostovanju pri Bragi vpisal med strelce. FOTO: AP

Slovaški prvak je bil v zaključku polčasa podjetnejši in nadvlado na zelenici kronal v sodnikovem podaljšku. Po prekršku nad Šporarjem je kapetan prevzel odgovornost za strel z bele točke, prvi poskus mu je sicer vratar Eduardo ubranil, ’Špoki’ pa je izkoristil odbito žogo in jo pospravil v mrežo. V drugem polčasu se je zgodba ponovila, domačini so znova povedli po zadetku Wendersona Galena, a je v zaključku tekme Slovanu točko prinesel avtogol Viana (2:2). V prvi enajsterici je tekmo začel tudi Kenan Bajrić.

Beriću remi, Bijol in Blažič brez točk

Jaka Bijol je pred domačimi navijači moral priznati premoč Espanyolu, 20-letnik je tekmo začel s klopi, vstopil je šele v 77. minuti (0:2). Miha Blažič je s Ferencvarošem moral priznati premoč Ludogorcu (0:3). St Etienne Roberta Berića je remiziral z Wolfsburgom (1:1). Dinamo iz Kijeva, za katerega igra tudi slovenski reprezentant Benjamin Verbič, na gostovanju pri Luganu, ni uspel zatresti mreže nasprotnika (0:0).

Nogometaši Partizana so se po zmagi nad Astano v skupini izenačili z rdečimi vragi, oboji imajo štiri točke. FOTO: AP

Partizan do zmage, spodrsljaj Uniteda

Italijanska Roma pa se z gostovanja pri Wolfsbergerju vrača le s točko (1:1). Rangersi pod vodstvom Stevena Gerrarda so vknjižili poraz v gosteh pri Young Boysih (2:1).

Manchester United si je privoščil nov spodrsljaj, rdeči vragi so brez zadetkov končali gostovanje pri AZ Alkmaarju (0:0). Varovanci Oleja Gunnarja Solskjaerja so sicer nastopili v okrnjeni zasedbi, manjkal je tudi prvi zvezdnik Paul Pogba. Po drugi strani je Arsenal z zmago nad St. Liegom utrdil svoje mesto na vrhu skupine F, mrežo gostov so na Emirates zatresli Martinelli, Joseph Willock in Daniel Ceballos. Nekdanji nogometaš Reala je tako le dočakal svoj prvenec v dresu topničarjev.

Nogometaši beograjskega Partizana so se veselili pomembne zmage v kazahstanski prestolnici. Za črno-bele je dvakrat zadel Nigerijec Umar Sadiq, poraz Kazahstancev pa je v zadnjih minutah tekme omilil Runar Sigurjonsson (1:2).