Liga Evropa

Verbič med strelci, Bate na kolena spravil topničarje, Ben Yedder odločil v Rimu

Pirej, Rim, 14. 02. 2019 20.53 |

Nogometaši Bate Borisova so pripravili prijetno presenečenje in na prvi tekme šestnajstine finala Lige Evropa premagali zasedbo Arsenala z 1:0. Edini zadetek na tekmi v Belorusiji je zabil domačin Stanislav Dragun. Benjamin Verbič je ob remiju Dinama Kijeva pri Olympiakosu zadel v 90. minuti tekme za končnih 2:2. Derbi med Laziem in Sevillo (0:1) je odločil zadetek Ben Yedderja.

Verbič je po lepi ekipni akciji v Pireju postavil končni izid 2:2.
Verbič je po lepi ekipni akciji v Pireju postavil končni izid 2:2. FOTO: AP

Benjamin Verbič je zadel po krasni ekipni akciji v izdihljajih rednega dela, ko je s strelom z roba kazenskega prostora natančno zadel žogo, ki se je od zelenice odbila za hrbet vratarja Olympiakosa Joseja Saja. Dinamo si je z dvema zadetkoma v gosteh priigral lepo popotnico za povratno tekmo v Kijevu.

Derbi šestnajstine finala Lige Evropa med Laziem in Sevillo je v Rimu odločil Wissam Ben Yedder. 28-letni francoski napadalec je mrežo Rimljanov na olimpijskem stadionu zatresel v 22. minuti tekme, z izjemno podajo pa je večino dela opravil Pablo Sarabia.

Inter je s Samirjem Handanovićem v vratih – ta je tokrat nastopil v vlogi kapetana – prišel do izjemno pomembne gostujoče zmage na Dunaju pri Rapidu (0:1). Edini zadetek na tekmi je iz enajstmetrovke zabil 21-letni argentinski napadalec Lautaro Martinez.

Dinamo Zagreb se z gostovanja v Plzenu vrača poražen (1:2). Zagrebčani so povedli v prvem polčasu z golom Danija Olma, zmago Viktorie Plzen pa je z dvema zadetkoma zrežiral Ludek Pernica. Derbi med Celtic in Valencio so dobili netopirji z 2:0, odločila sta zadetka Denis Čerišev in Ruben Sobrino.