Liga Evropa

Vijoličasti na Škotskem utrpeli poraz: Handanovićeva mreža se je zatresla trikrat

Glasgow, 09. 08. 2018 22.26 |

Nogometaši Rangersov so v kvalifikacijah za Ligo Evropa na domačem Ibroxu ugnali Maribor. Škoti so hitro povedli, a je njihov trud izničil Mitja Viler. Drugi polčas je pripadel varovancem Stevena Gerrarda, strel z bele točke je izkoristil James Tavernier, končni rezultat pa je postavil Lassana Coulibaly (3:1).

Mariborski nogometaši so v Glasgowu na kultnem stadionu Ibrox navkljub porazu pokazali všečno igro, še ugodnejši rezultat pa bi lahko iztržili ob nekaj več zbranosti ob zaključkih. Rangersi bodo morali napredovanje potrditi čez teden dni v Ljudskem vrtu, kjer bodo skušali Mariborčani slovito škotsko ekipo iz evropskih tekmovanj izločiti še drugič v zgodovini.

Steven Gerrard na čelu Rangersov.
Steven Gerrard na čelu Rangersov. FOTO: AP

Mariborčani, ki jih je na Škotskem bodrila manjša skupina vijoličastih navijačev, so bili v prvem polčasu celo nevarnejši tekmec. Že v tretji minuti je po podaji iz kota streljal Marko Šuler, žogo pa poslal mimo leve vratnice.

Tri minute kasneje so domačini dolgo časa držali žogo v svoji posesti, izkoristili nezbranost v mariborski obrambi, ki žoge nikakor ni spravila izpred svojega gola, na koncu pa jo je v gol spravil Alfredo Morales in spravil Ibrox, na katerem se je nocoj zbralo 48.001 ljudi, v ekstazo.

Prvo zelo nevarno priložnost Maribora je imel v 14. minuti Aleks Pihler, ki je proti golu udaril s kakšnih 20 metrov, Allan McGregor se je izkazal z lepo obrambo.

V 25. minuti je Ibrox za nekaj trenutkov obmolknil, saj so Mariborčani odigrali lepo akcijo, prvi strel Amirja Derviševića je odbil McGregor, drugega Luke Zahoviča eden od škotskih branilcev.

V 32. minuti je Dervišević podal s prostega strela, pred vratarjem pa se je v priložnosti znašel Saša Ivkovič, njegov strel z glavo je šel mimo desne vratnice.

V uvodnih minutah tekme je bil nevaren Marko Šuler.
V uvodnih minutah tekme je bil nevaren Marko Šuler. FOTO: Damjan Žibert

Sledil je razburljiv zaključek prvega polčasa. V 36. minuti je slabo postavljeno škotsko obrambo pretekel Denis Klinar in se odločil za podajo nazaj proti Zahoviću. Njegov strel je v bloku Rangersov. Maribor je prišel do kota, ki ga je izvajal Dervišević, z glavo je zaključil Ivković in streljal mimo gola.

V 39. minuti si je Jasmin Handanović privoščil napako, podal je v prazno, domači so prestregli žogo, Moralos jo je spravil v gol, a so ga izraelski sodniki zaradi nedovoljenega polčasa razveljavili.

Le nekaj sekund kasneje je na drugi strani škotske navijače utišal Mitja Viler, ki je s pravim evrogolom z leve strani pod prečko izenačil na 1:1.

Po treh minutah nadaljevanja je bil na resni preizkušnji po strelu Lassane Coulibalyja Handanović, ki se je izkazal z lepo obrambo. Minuto kasneje je ob Klinarju v kazenskem prostoru padel Morelos, sodnik Roi Reinshrebier pa je brez oklevanja pokazal na belo točko. Kazenski strel je zanesljivo za drugi gol Rangersov unovčil kapetan James Tavernier.

Mariborčani se bodo morali za napredovanje izkazati v Ljudskem vrtu.
Mariborčani se bodo morali za napredovanje izkazati v Ljudskem vrtu. FOTO: Damjan Žibert

Na krilih navijačev so Škoti, ki jih s klopi vodi nekdanji zvezdnik angleškega Liverpoola Steven Gerrard, prevzeli pobudo, z roba kazenskega prostora je močno streljal Tavernier, Handanović je bil na pravem mestu.

Štiri minute pred koncem rednega dela tekme so domači prišli do prostega strela, Mariborčani žogo pred Handanovičevim golom odbili, vendar le do Jamieja Murphyja, ki je podal do Coulibalyja, ta pa je še tretjič na noge dvignil Ibrox.

Rangers - Maribor 3:1 (1:1)
Morelos 6., Tavernier 50., Coulibaly 86.; Viler 40.