Liga Evropa

Zagrebški Dinamo z visoko zmago v osmino finala, dalje tudi Sarma in Verbič

Ljubljana, 21. 02. 2019 23.04 |

Nogometaši v evropski ligi so končali povratne tekme šestnajstine finala. V osmini finala bodo tudi Slovenci Petar Stojanović z zagrebškim Dinamom, Benjamin Verbič s kijevskim Dinamom in Samir Handanović z milanskim Interjem.

Zagrebčani so se takole razveselili uvrstitve v osmino finala Lige Evropa.
Zagrebčani so se takole razveselili uvrstitve v osmino finala Lige Evropa. FOTO: AP

Zagrebški Dinamo, Stojanović ni igral zaradi kartonov, je v Zagrebu premagal Viktorio Plzen s 3:0. Prvo tekmo so Čehi dobili z 2:1.

Zagrebčani so na povratni tekmi povedli že v peti minuti, ko je po podaji z leve strani žogo pod prečko z desetih metrov poslal Mislav Oršić. V 34. minuti so domači podvojili prednost, ko je po podaji z leve strani s prostega strela z glavo zadel Emir Dilaver. Bruno Petković je v 77. minuti potrdil napredovanje Dinama, potem ko je pod prečko poslal žogo s 15 metrov.

Napredoval je tudi kijevski Dinamo, ki je na povratni tekmi z 1:0 premagal Olympiacos. V 32. minuti je edini gol za Ukrajince dosegel Fran Sol. Verbič je igral do 90. minute in dobil rumeni karton.

Benjamin Verbič
Benjamin Verbič FOTO: AP

Milančani pa so v dvoboju z dunajskim Rapidom že v prvem polčasu odločili zmagovalca dvoboja. V 11. minuti je na povratni tekmi zadel Matias Vecino za 1:0, na 2:0 pa je povišal Andrea Ranocchia v 18. minuti. Ivan Perišić je v 80. minuti potrdil napredovanje Italijanov. Handanović je branil celo tekmo.

V osmino finala so napredovali še Eintracht Frankfurt, Zenit St. Peterburg, Valencia, Napoli, Salzburg, Arsenal, Villarreal, Krasnodar, Benfica, Rennes, Chelsea in Slavia Praga. Že v sredo si je napredovanje zagotovila Sevilla.

*Eintracht Frankfurt - Šahtar Donjeck 4:1 (2:0)  /2:2/
*Zenit St. Peterburg - Fenerbahce Istanbul 3:1 (2:1) /0:1/
*Valencia - Celtic Glasgow 1:0 (0:0)  /2:0/
*Napoli - Zürich 2:0 (1:0) /3:1/
*Salzburg - Brugge  4:0 (3:0) /1:2/
*Arsenal - Bate Borisov 3:0 (2:0) /0:1/
*Dinamo Zagreb - Viktoria Plzen 3:0 (2:0) /1:2/
(Petar Stojanović zaradi kartonov ni igral za Dinamo)
*Villarreal - Sporting Lizbona 1:1 (0:1) /1:0/