Zvezda do velikega remija na Marakani proti slovitemu Milanu, Zagrebčani v lepi prednosti

Beograd, 18. 02. 2021 20.48 |

M.G., A.V., STA
8

Nogometaši Crvene zvezde so na prvi tekmi šestnajstine finala Lige Evropa prišli do izjemno pomembnega remija s favorizirano zasedbo AC Milana (2:2). Globoko v sodnikovem dodatku je zlata vreden gol za izenačenje prinesel branilec Radovan Pankov, ki se je tako oddolžil za avtogol iz prvega polčasa.

Crvena zvezda je doma na prazni Marakani remizirala s slovitim AC Milanom.
Crvena zvezda je doma na prazni Marakani remizirala s slovitim AC Milanom. FOTO: AP

Velja poudariti, da je Crvena zvezda od 77. minute igrala z igralcem manj, saj je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Milan Rodić. AC Milan je prvi povedel, in sicer v 42. minuti, ko je avtogol nesrečno dosegel že omenjeni Radovan Pankov. Zvezda je izenačila na 1:1 na začetku drugega polčasa, ko je najstrožjo kazen izkoristil gabonski vezist Guelor Kanga. Tudi gostje iz Milana, pri katerih je Zlatan Ibrahimović obsedel na klopi za rezerviste, so imeli na voljo najstrožjo kazen. Izkoristil jo je Theo Hernandez za vodstvo Italijanov z 2:1 po dobri uri igre. Kot že zapisano, je v 93. minuti kljub igralcu manj končnih 2:2 postavil Pankov.

Statistika tekme Crvena zvezda - AC Milan
Statistika tekme Crvena zvezda - AC Milan FOTO: Sofascore.com

Zagrebčani že na prvi tekmi v Krasnodarju do pomembne prednosti
Petar Stojanović si je tekmo proti Krasnodarju, ki so jo Zagrebčani v gosteh dobili s 3:2, ogledal na klopi, trener Zoran Mamić naj nanj ne bi več računal, medtem ko Benjamin Verbič zaradi poškodbe na domači tekmi proti Bruggeju, končala se je z izidom 1:1, ni igral zaradi poškodbe.

Zagrebčani so bili v Krasnodarju v prvem polčasu boljši tekmec. Bruno Petković jih je že na začetku popeljal v vodstvo, po nekaj zapravljenih priložnostih pa je Joško Gvardiol storil katastrofalno napako in omogočil Švedu Marcusu Bergu, da je izenačil. Petković je v drugem delu spet povedel goste v vodstvo, Viktor Claesson je spet izenačil, končni izid pa je postavil Nigerijec v zagrebški ekipi Iyayi Believe Atiemwen. Dinamo je bil nevarnejši v prvem delu, Krasnodar pa v drugem.

V Kijevu sta oba gola padla v drugem polčasu, v 62. minuti je za vodstvo domačih poskrbel Vitalij Bujalskij, pet minut pozneje je izenačil Brandon Mechele.

Liga Evropa, 1/16-finala, prve tekme:
Crvena zvezda – AC Milan 2:2 (0:1)
Kanga 52./11-m, Pankov 90+3.; Pankov 42./ag., Hernandez 61./11.-m
Young Boys Bern – Bayer Leverkusen 4:3 (3:0)
Dinamo Kijev – Brugge 1:1 (0:0)
(Benjamina Verbiča ni bilo v kadru Dinama Kijev)
Krasnodar – Dinamo Zagreb 2:3 (1:1)
(Petar Stojanović je bil na klopi Dinama Zagreb)
Olympiakos – PSV 4:2 (3:2)
Real Sociedad – Manchester United 0:4 (0:1)
Braga – Roma 0:2 (0:1)
(Andraž Šporar je za Brago tekmo začel in igral do 62. minute)
Wolfsberger – Tottenham 1:4 (0:3)
Slavia Praga – Leicester 0:0 (0:0)
Molde - Hoffenheim 3:3 (1:3)
Benfica - Arsenal 1:1 (1:0)
Antwerpen - Glasgow Rangers 3:4 (2:1)
Granada - Napoli 2:0 (2:0)
Maccabi Tel Aviv - Šahtjor Doneck 0:2 (0:1)
Lille - Ajax 1:2 (0:0)
Salzburg - Villarreal 0:2 (0:1)

Statistika tekme Real Sociedad - Man United
Statistika tekme Real Sociedad - Man United FOTO: Sofascore.com

Olympiacos je s 4:2 doma ugnal PSV Eindhoven, Manchester United pa v gosteh Real Sociedad kar s 4:0, dva gola je dosegel Bruno Fernandes. Visoko je na gostovanju zmagal tudi Tottenham, avstrijski Wolfsberger je nadigral s 4:1, z veliko prednostjo se iz Brage vrača Roma, domače je premagala z 2:0. Švicarska ekipa Young Boys je bila s 4:3 boljša od Bayerja iz Leverkusna, ki je ob polčasu zaostajal z 0:3. Slavia iz Prage in Leicester sta se razšla brez golov.