Liga prvakov

Nogometna drama v Amsterdamu: Preobrati, dva rdeča kartona in dve enajstmetrovki

Amsterdam, 12. 12. 2018 06.00 |

V zadnji tekmi prvega dela Lige prvakov sta se v skupini E za prvo mesto udarila vodilni Bayern in Ajax. Derbi skupine je upravičil svoje ime (3:3). Bavarci so povedli po zadetku Roberta Lewandowskega, tekma pa se je končala s pravo dramo in dvema rdečima kartonoma. Zelenico sta morala zapustiti Maximilian Wober in Thomas Muller.

Gol Nicolasa Tagliafica za izenačenje Ajaxa proti Bayernu na 3:3

V Amsterdamu sta se za prvo mesto v skupini E udarila domači Ajax in münchenski Bayern. V vrstah Bavarcev je zaradi poškodbe manjkal veteran Arjen Robben, Niko Kovač ni mogel računati niti na Corentina Tolissa in James Rodrigueza.

Prava nogometna poslastica v Amsterdamu je postregla z remijem.
Prava nogometna poslastica v Amsterdamu je postregla z remijem. FOTO: AP
Uvodne minute so bile v znamenju Bavarcev, ki so zapretili s strelom Sergea Gnabryja, ki je zletel mimo desne vratnice. Ajax se je odzval z napadom, ki ga je zaključil Donny van de Beek, a je Manuel Neuer strel brez težav ubranil. V 11. minuti pa so gostje še okrepili pritisk. Gnabryja je ustrelil proti vratom Nizozemcev, a z obrambo se je izkazal Andre Onana, ki je poslal žogo v kot. Od tam je predložek pred vrata poslal Joshua Kimmich, do žoge je prišel Gnabry, ta je podal do Roberta Lewandowskega, ki je utekel v prazen prostor in zatresel mrežo nizozemskega čuvaja vrat.

Domači so se skušali maščevati s poskusom van de Beeka, Neuer pa je pravočasno prepoznal njegovo namero. Po protinapadu pa so bili vnovič nevarni Bavarci, Lewandowski je slabo zadel žogo in Onana je uspel obraniti strel. Za konec je proti vratom Neuerja ustrelil še Hakim Ziyech, Nemec pa je žogo brez težav ujel v rokavice.

Nevaren start Mullerja, s čimer si je Nemec prislužil rdeči karton.
Nevaren start Mullerja, s čimer si je Nemec prislužil rdeči karton. FOTO: AP

Drugi polčas se je začel po nareku domačih, podjetnost Ajaxa pa se je izplačala v 62. minuti. Podaja v kazenski prostor do van de Becka, slednji je pred vrati zaposlil Dušana Tadića, ki je žogo z lahkoto potisnil za hrbet Neuerja. A veselje Nizozemcev ni trajalo dolgo, zaradi nevarnega starta je moral zelenico zapustiti Maximilian Wober, Ajax pa je moral z igralcem manj igrati na zmago.

A le nekaj minut, po nevarnem startu, je francoski sodnik v 75. minuti pokazal rdeči karton Thomasu Mullerju. Sedem minut kasneje pa je Nizozemcem uspel izjemen preobrat. Jerome Boateng je nepravilno zaustavil Kasperja Dolberga, ki je pred tem vstopil s klopi. Sodnik je pokazal na belo točko, z enajstih metrov pa se je še drugič na tekmi med strelce vpisal Tadić.

Dvakrat je mrežo Neuerja zatresel Tadić.
Dvakrat je mrežo Neuerja zatresel Tadić. FOTO: AP

Bavarci niso vrgli puške v koruzo, po prekršku Nicolasa Tagliafica je do strela z bele točke prišel še Lewandowski, ki je v 86. minuti izenačil. Nemcem pa ni bilo potrebno čakati dolgo. Le štiri minute kasneje so po novem preobratu prišli do vodstva. Thiago Alcantara je podal, žoga se je odbila od enega izmed domačih branilcev, Kingsley Coman pa jo je potisnil v mrežo.

A drame še ni bilo konec. Iz očitnega prepovedanega položaja je padel zadetek. Podaja Klaasa-Jana Huntelaarja, do strela Tagliafico, ki je poskrbel za končnih 3:3. Bayern je tako ohranil svoj položaj na vrhu skupine, Ajax pa se je moral zadovoljiti z drugim mestom.

Konec drame v Amsterdamu

90'+4

Goool!

Iz očitnega prepovedanega položaja je padel zadetek, ki so ga sodniki spregledali. Podaja Klaasa-Jana Huntelaarja, do strela Tagliafico, ki je poskrbel za izenačenje.

90'

Gooool!

Kingsley Coman za novo vodstvo Nemcev. Alcantara je podal, žoga se je odbila od enega izmed domačih branilcev, Coman pa jo je potisnil v mrežo.

87'

Goool!

87' Lewandowski je z bele točke poskrbel za izenačenje.