Liga prvakov

Giroud z izjemnimi škarjicami presenetil Oblaka za minimalno zmago Chelseaja v Bukarešti

Bukarešta, 23. 02. 2021 19.57 |

Marko Gašparin
33

Nogometaši Chelseaja so na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov v Bukarešti premagali zasedbo Atletica (1:0) in si tako priigrali lepo prednost pred povratnim obračunom. Edini zadetek na tekmi je v drugem polčasu s krasnimi škarjicami zabil Olivier Giroud. Slovenski vratar Jan Oblak je bil ob strelu francoskega napadalca nemočen.

'Domači' strateg Diego Simeone se je odločil, da na zelenico pošlje naslednjo enajsterico:  Oblak; Llorente, Savić, Felipe, Hermoso; Saul, Koke, Lemar, Correa; Joao Felix in Luis Suarez. Na drugi strani je Thomas Tuchel, še nedavno sicer trener PSG-ja, na zelenico poslal teh enajst igralcev: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rüdiger, Marcos Alonso; Mount, Jorginho, Kovačić; Hudson-Odoi, Giroud in Werner.

Jan Oblak vs Chelsea
Jan Oblak vs Chelsea FOTO: Sofascore.com

Tekma se je začela z ekspresnim rumenim kartonom, prislužil si ga je mladi vezist Mason Mount, ki bo zaradi rumene kazni moral izpustiti povratni obračun. Kmalu zatem si je v drugi minuti gromozansko napako privoščil vrata Chelseaja Edouard Mendy. Senegalec je slabo sprejel žogo, kar pa ni uspelo izkoristiti Saulu Niguezu, ki si je žogo podaljšal malce predaleč, da bi lahko resneje ogrozil vrata Chelseaja. Po minutah zatišja, ko je pri posesti močno prevladovala londonska zaseba, je prvo nevarno akcijo na tekmi sestavil Atletico. Luis Suarez je ob dveh branilcih modrih prišel do žoge, podal na oddaljeno vratnico, kjer je vtekal Thomas Lemar, a je ta preslabo zadel žogo, da bi jo poslal v nebranjeni del mreže Chelseajevih vrat. 'Gostje' so prvi nevarni strel skupaj spravili v 25. minuti tekme, ko je z razdalje z močnim diagonalnim strelom po tleh poskusil Marcos Alonso, a je bil slovenski vratar Jan Oblak zbran in pripravljen ter žogo s parado brez težav ukrotil. Najnevarnejši strel v prvem polčasu je prišel v 39. minuti, ko je z leve strani poskusil Timo Werner, a se je z dobrim postavljanjem in spretno reakcijo z rokami izkazal slovenski vratar Jan Oblak, ki je žogo odbil v polje, nato pa je razčistila obramba Atletica. Dve minuti pozneje je bilo nevarno tudi pred vrati Chelseaja, a nesebične podaje Angela Corree ni znal izkoristiti Suarez, ki je preslabo zadel žogo, tako da je ostal brez pravega strela proti vratom modrih. Mreži sta mirovala vse do konca polčasa, ki se je tako zaključil z nogometno ne najbolj priljubljenim izidom 0:0.

Odločil preblisk Girouda
V drugem polčasu je bil ritem igre precej višji kot v prvem. Chelsea je močno prevladoval pri posesti žoge, a si dolgo časa ni uspel pripraviti nevarnejšega strela proti vratom Jana Oblaka. Velja sicer omeniti strel Mounta z levico z roba kazenskega prostora, toda obramba Atletov je bila na mestu in poskus vezista uspešno blokirala. Si pa je obramba Atletov privoščila veliko napako v 69. minuti, ko je pozabila na francoskega napadalca Olivierja Girouda. Ta je s krasnimi škarjicami znotraj kazenskega prostora premagal slovenskega vratarja, a zdelo se je, da je bil v prepovedanem položaju. Sodniki so nato več kot dve minuti pregledovali posnetke in odločili, da Francoz ni bil v prepovedanem položaju, saj je žogo nazaj podal oz. bolje zapisano izbijal član Atletica Mario Hermoso, ter zadetek priznali. Chelsea je tako (uradno sicer šele v 71. minuti) povedel z 1:0.

Po zadetku 'gostov' je sledilo obdobje raztrgane igre, vidno šokirani nogometaši Atletica niso uspeli sestaviti prave akcije za morebitno izenačenje, nato pa so prišle še številne menjave na obeh straneh, ki so povsem raztrgale igro na sredini igrišča. Nato so začeli zavlačevati še Londončani, tekma pa se je na koncu zaključila z minimalno zmago Chelseaja (1:0). Rezultatska kriza Atletica se z novim porazom tako nadaljuje: to je bil še drugi zaporedni poraz colchonerosov (v vseh tekmovanjih), skupno pa so na zadnjih petih tekmah (v vseh tekmovanjih) le enkrat zmagali, dvakrat remizirali in kar dvakrat izgubili. Na drugi strani modri pod vodstvom Thomasa Tuchla sploh še ne poznajo poraza.

Statistika tekme Atletico - Chelsea (0:1)
Statistika tekme Atletico - Chelsea (0:1) FOTO: Sofascore.com

Bukarešta, Liga prvakov, osmina finala, prva tekma:
Atletico Madrid - Chelsea 0:1 (0:0)
Giroud 71.

Postavi:
Atletico: Oblak; Llorente, Savic, Felipe, Hermoso (Vitolo/84.); Saul (Torreira/82.), Koke, Lemar, Correa (Dembele/82.); Joao Felix (Renan Lodi/82.) in Luis Suarez.
Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rüdiger, Marcos Alonso; Mount (Kante/74.), Jorginho, Kovačić (Ziyech/74.); Hudson-Odoi (James/80.), Giroud (Havertz/87.) in Werner (Pulisic/87.).

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

23.07

Toliko za nocoj ...

... znova bomo z vami jutri, ko bo na sporedu tekme Atalanta - Real Madrid. Gost v studiu bo Zlatko Zahovič. Za nocoj vas vabimo le še v družbo vrhuncev druge tekme med Laziem in Bayernom.