Liga prvakov

Rakitić po prvem dejanju v Lyonu: Ne dvomim o preboju v četrtfinale

Barcelona, 20. 02. 2019 07.51 |

V 15. zaporedni osmini finala v elitni Ligi prvakov je Barcelona ostala brez pričakovane zmage v Lyonu, a z boljšim izhodiščem pred povratno tekmo od francoskih predstavnikov. Zanimivo, Lyon v vsej svoji klubski zgodovini Barcelone na medsebojnih tekmah še ni premagal, in tako je tudi ostalo.

Lionel Messi je bil v Lyonu med najbolj vidnimi, toda ni imel pravega strelskega večera. FOTO: AP
Barcelona je v prvem polčasu tekme na Gerlandu več streljala, med bolj nevarnimi je bil poskus Lionela Messija v peti minuti, ko je meril le malce previsoko, a domači so tudi imeli svoje priložnosti, posebej v 10. minuti, ko je sprožil Martin Terrier, Marc-Andre ter Stegen pa je žogo odbil v prečko in preprečil zadetek.
Ivan Rakitić, pogodbo z Barco ima do leta 2012, je že nekaj časa velika želja milanskega Interja. Italijani ponujajo 35 milijonov evrov odškodnine, vodstvo Barcelone zahteva 45. Hrvat pri katalonskem ponosu na leto zasluži 5,5 milijona evrov.

V drugem polčasu so znova nekaj več poskušali španski predstavniki, Lyon je bil še najbolj nevaren v 52. minuti, ko je streljal Memphis Depay. Barcelona je nase opozorila predvsem v 63. in 70. minuti, obakrat je streljal Luis Suarez in obakrat nenatančno, v 78. minuti pa je v podobnem slogu zaključil še Jordi Alba in ostalo je pri tekmi brez zadetkov. "Želeli smo zabiti, trudili smo se v napadu, imeli tudi svoje priložnosti, toda zdi se mi, da tudi če bi igrali še kakšno juro, ne bi dosegli gola. Pride takšen večer," je za El Mundo Deportivo po prvem dvoboju osmine finala LP povedal hrvaški vezist Ivan Rakitić, ki je na družbenem omrežju veselo sporočal, da je bila tekma proti Lyonu zanj točno 250. v dresu Barcelone.

"Lep jubilej, škoda, da ga nisem proslavil z zmago. A nič ne de. Imamo dobro izhodišče, čeprav nam tokrat morda ni bilo sojeno zmagati. Odigrali smo dobro tekmo, in to je najvažneje," je katalonskim medijem hitel pripovedovati Rakitić, ki je na Gerlandu odigral celo tekmo. "Ponavljam, pridejo takšne tekme, ko ne moreš zabiti niti s pol metra. Toda povsem smo prepričani, da se bomo prebili v četrtfinale. Prepričan sem, da bomo polnili baterije in pred svojimi gledalci opravili posel," je sklenil Rakitić