Liga prvakov

Dinamo v podaljšku zapravil zmago, Atalanta do prve točke

München, 06. 11. 2019 20.33 |

Dinamo Zagreb je še v 93. minuti domače tekme proti Šahtarju vodil s 3:1, nato pa do konca prejel dva zadetka in si tako zelo otežil napredovanje v osmino finala. Atalanta našega Josipa Iličića je prišla do prve točke, doma je s Cityjem odigrala 1:1. Jan Oblak je s soigralci klonil pri Bayerju iz Leverkusna.

Bayern je z novim trenerjem prišel do zaslužene zmage.
Bayern je z novim trenerjem prišel do zaslužene zmage. FOTO: AP

V Zagrebu bodo sanjali sodnikov podaljšek
Kakšna drama na Maksimiru. Dinamo Zagreb je prvi na tekmi zaostajal, ob izidu 1:1 pa se je za nekaj minut znašel še z igralcem manj. Kljub temu je Zagrebčanom uspel sanjski preobrat, ob koncu rednega dela so vodili že s 3:1. Nato pa so za četo Nenada Bjelice nastopile črne minute, ki bi hrvaškim prvakom kaj lahko pokvarile celo napredovanje v osmino finala. V 93. minuti je na 3:2 znižal Junior Moraes, kmalu za tem pa je 19-letni Tete iz enajstmetrovke zabil za končnih 3:3. Remi pomeni, da imata ekipi po štirih krogih identičen izkupiček, tako da bosta potnika v izločilne boje odločili zadnji dve srečanji. Petar Stojanović je igral do 72. minute.

Drugi Slovenec v skupini C Josip Iličić je z Atalanto prišel do prve točke v Ligi prvakov. Po zaostanku z 0:1 ob polčasu so v drugem Bergamčani stopili na plin in zasluženo prišli do izenačenja. V polno je meril Mario Pašalić. Kljub temu pa so 'domačini' San Siro zapuščali poklapani, saj se jim je v zadnjih desetih minutah ponudila sijajna možnost za zmago. Vratarja Edersona je že ob polčasu zamenjal Claudio Bravo, ki pa je v 81. minuti prejel direkten rdeči karton. Ker so meščani ostali brez vratarja, je med vratnici stopil bočni branilec Kyle Walker, ki pa ni imel večjega dela. Resno ga je ogrozil le Ruslan Malinovski, a je bil Ukrajinčev strel premalo natančen. Na koncu je ostalo pri 1:1.

Real Madrid že na začetku odločil zmagovalca
Rodrygo je že v četrti minuti postal novi najmlajši brazilski strelec v zgodovini tega tekmovanja. V 7. minuti je 18-letnik še drugič meril v polno, zanimivo pa je, da mu je za oba zadetka asistiral rojak Marcelo. V 14. minuti je na semaforju Santiago Bernabeua že pisalo 3:0. Enajsmetrovko je uspešno izkoristil kapetan Sergio Ramos. Tik pred iztekom prvega dela je v polno meril še Karim Benzema, ki je v drugem delu zabil za petardo v belem delu španske prestolnice. V sodnikovem podaljšku je Rodrygo zabil še svoj tretji zadetek za končnih 6:0.

V skupini A smo poleg špansko-turškega obračuna spremljali še tekmo PSG - Club Brugge. Edini zadetek smo videli v 22. minuti, ko je v polno meril Mauro Icardi. Belgijci so imeli zlato priložnost za izenačenje v 76. minuti, a je Mbaye Diagne zastreljal najstrožjo kazen. Parižani imajo po štirih tekmah popoln izkupiček, sledijo jim Madridčani s sedmimi točkami.

Lokomotiva - Juventus
V Moski je dolgo kazalo, da se bo srečanje razpletlo brez zmagovalca, a je Douglas Costa v 93. minuti srečanja poskrbel, da je stara dama še drugič v dveh tednih ugnala Lokomotivo. Brazilec si je z Gonzalom Higuainom izmenjal dvojno podajo, nato pa se je pred vrati rojaka Guilhermeja lepo znašel za končnih 1:2. Brazilski vratar je bil glavni krivec za prvi zadetek Juventusa, saj je po prostem strelu Cristiana Ronalda katastrofalno posredoval in je s tem Aaronu Ramseyju omogočil enostaven zadetek. Za domače je v 12. minuti edini zadetek zabil Aleksej Mirančuk

Bayer do prve zmage
Jan Oblak je moral na gostovanju v Leverkusnu priznati premoč domačinom. Prvi zadetek za farmacevte je z avtogolom dosegel kar Thomay Partey, na 2:0 pa je v drugem delu povišal Kevin Volland. V 84. minuti je Nadiem Amiri prejel rdeči karton, ki je gostom vlil nekaj upanja. Clochonerosi so do konca pritisnili, a več od zadetka Alvara Morate za končih 2:1 niso zmogli.

Bayern - Oly
Na Bavarskem je Bayern dolgo pritiskal na vrata gostov iz Aten, do željenega zadetka pa je prišel šele v sredini drugega dela. V 69. minuti je za olajšanje na Allianz Areni, kjer je dogajanje v zadnjih dneh nadvse zanimivo, zabil Robert Lewandowski. Tik pred iztekom rednega dela je rezultat srečanja postavil rezervist Ivan Perišić. Gosti so se od prve do zadnje minute posvečali zgolj in samo obrambi. Zmogli so le tri strele, od tega niti enega v okvir vrat Manuela Neuerja. Na drugi strani je četa novopečenega trenerja Hans-Dieterja Flicka na vrata Grkov sprožila 27 strelov.