Liga prvakov

Bayern na krilih Lewandowskega še drugič razbil Chelsea za četrtfinale

München, 08. 08. 2020 22.18 |

Nogometaši münchenskega Bayerna so na domači Allianz Areni proti Chelseaju potrdili napredovanje med osem najboljših ekip v letošnji sezoni Lige prvakov. Junak Bavarcev je bil z dvema zadetkoma in dvema asistencama Robert Lewandowski. Na koncu je bilo 4:1, skupno pa kar 7:1.

Čeprav si je Bayern München napredovanje v četrtino finala bolj ali manj priigral že na Stamford Bridgeu, ko je slavil s 3:0, je na Allianz Areni začela najmočnejša enajsterica Bavarcev. Tudi Frank Lampard na drugi strani ničesar ni skrival in je na igrišče poslal vse, kar je imel na voljo. Je pa imel Chelsea pred srečanjem številne težave s poškodbami. Manjkali so kar trije nevarni krilni nogometaši Christian Pulišić, Willian in Pedro. Slednja sta najverjetneje že odigrala svoji zadnji tekmi za klub. Poleg tega sta manjkala tudi španska branilca Cesar Azpilicueta in Marcos Alonso.

Potnik med osem najboljših je bil dokončno odločen v deseti minuti. Gostujoči vratar Willy Caballero je nepravilno podrl Roberta Lewandowskega, ta pa je odgovornost pri izvajanju najstrožje kazni prevzel nase in strel z bele točke zanesljivo pretvoril v zadetek za 1:0. V 24. minuti je imel Poljak prste vmes tudi pri drugem zadetku, tokrat se je znašel v vlogi asistenta, njegovo podajo pa je kronal Hrvat Ivan Perišić. Le štiri minute kasneje je Callum Hudson-Odoi uspel znižati, a je posredovanje VAR-a pokazalo, da je bil Anglež pred tem v prepovedanem položaju. Bavarci so tako zadržali prednost dveh zadetkov, kar pa je tik pred koncem prvega dela spremenil Tammy Abraham, ki je v zadetek pretvoril odbito žogo domačega vratarja Manuela Neuerja

robert Lewandowski je drugi tekmo proti Chelseaju odigral za čisto desetko.
robert Lewandowski je drugi tekmo proti Chelseaju odigral za čisto desetko. FOTO: Sofascore.com

V drugem delu je domači strateg Hans-Dieter Flick dvakrat izvedel dvojno menjavo. V 71. minuti sta na igrišče vstopila Alvaro Odriozola in Corentin Tolisso, ki je le nekaj minut kasneje poskrbel za 3:1. Znova pa je pri zadetku kot asistent sodeloval Lewandowski. V letošnji sezoni eden najboljših napadalcev v Evropi je piko na i sijajnemu večeru Bavarcev postavil v 83. minuti, ko je zadel za končni izid 4:1. Po desni strani napada je prodiral rezervist Odriozola, ki je nato poslal visok predložek na drugo vratnico, kjer je bil Poljak najvišji v skoku z glavo. Lampard se je v 90 minutah presenetljivo odločil zgolj za eno spremembo. Za zadnjih deset minut igre je na igrišče poslal Oliviera Girouda, ki je zamenjal edinega strelca Abrahama.

Bayern se bo v četrtfinalu pomeril z Barcelono, ki je prišla do napredovanja proti Napoliju. Na povratni tekmi na Camp Nouu je slavila s 3:1.