Rezervist Bayerna Javi Martinez z glavo poskrbel za novo lovoriko Bayerna

Budimpešta, 24. 09. 2020 20.30 |

M.G., A.V.
19

Nogometaši Bayerna so v Uefinem superpokalu premagali zasedbo Seville po podaljšku (2:1). Odločilni zadetek za Bavarce je v 104. minuti tekme dosegel rezervist Javi Martinez. Bayern je tako z novo lovoriko kronal izjemno uspešno leto 2020. Sevilla pa je dokazala, da ni kar tako osvojila lovorike v Ligi Evropa.

Bayern je v uvodnih minutah prevzel pobudo in hitro nakazal, da je prišel po novo lovoriko. A Sevilla je imela svojo računico – potem ko je David Alaba s hrbta podrl povratnika v Sevillino ekipo Ivana Rakitića, je glavni sodnik srečanja Anthony Taylor pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je v 13. minuti rutinirano realiziral argentinski napadalec Lucas Ocampos. Sevilla je tako 'iz nič' povedla z 1:0.

Bayern je po zadetku znova zagospodaril na igrišču, sledile so priložnosti Thomas Müller, Benjamina Pavarda in Roberta Lewandowskega. A nihče od omenjenih ni poskrbel za izenačenje, pač pa je iz ozadja 'pičil' Leon Goretzka v 34. minuti tekme. Tega je z nesebično podajo zaposlil prvi strelec Bavarcev Robert Lewandowski, Goretzka pa je z natančnim strelom matiral vratarja Seville Yassineja Bounouja za izenačenje izida na 1:1. V začetni enajsterici aktualnih evropskih klubskih prvakov je na levem bočnem položaju pred Alphonsom Daviesom prednost dobil izkušenejši francoski reprezentant Benjamin Pavard, kar se v igri zasedbe Hansija Flicka ni poznalo. Bayern je bil v prvih 45 minutah sicer podjetnejši tekmec, a si v primerjavi z nekaterimi predhodnimi tekmami ni uspel pripraviti večjega števila konkretnejših priložnosti.

Andaluzijci na drugi strani pa so nekoliko presenetili z odprtim bojem na sredini igrišča, kjer je imel Bayern v minuli sezoni največjo premoč v primerjavi s tekmeci tako v domačem državnem prvenstvu kot tudi v elitni Ligi prvakov. Vrnitev izkušenega hrvaškega vezista Ivana Rakitića je bil zadetek v polno, v odlični dnevni formi pa je bil tudi levi krilni napadalec Lucas Ocampos, ki je, kot že predhodno zapisano, rutinirano zadel z bele točke.

Bayernovi poskusi v prazno, nato se je ukazal rezervist Martinez
Tudi v nadaljevanju dvoboja so bili aktualni nemški in evropski klubski prvaki, ki so si pripravili lepo število zrelih priložnosti, ki pa niso našle želenega cilja. V zgrešenih poskusih je prednjačil sicer zelo agilni in razpoloženi še do nedavnega član Manchester Cityja Leroy Sane, ki je sicer v 63. minuti zatresel mrežo Seville, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prekrška Lewandowskega nad enim od Sevillinih branilcev.

Bayern je še naprej napadal, a najlepšo priložnost v drugem delu igre je v 86. minuti zapravil rezervist Seville Youssef En-Nesyri, ki je po bliskovitem protinapadu sam stekel proti Bayernovemu vratarju Manuelu Neuerju, slednji pa se je izkazal z izjemnim posredovanjem ter s tem bržkone rešil svoje moštvo pred porazom. V prvem delu podaljška je novo lepo priložnost za vodstvo na tekmi zapravil osmoljenec večera En-Nesyri, po čigar strelu se je in po novem odličnem posredovanju Neuerja žoga odbila od vratnice nazaj v polje.

Kar ni izkoristil Sevillin napadalec, je na drugi strani na videz nenevarno akcijo Bavarcev v vodstvo z 2:1 v 108. minuti po strelu z glavo spremenil branilec Javi Martinez. Do konca podaljška so Andaluzijci vse sile usmerili v napad, a so bili njihovi poskusi jalovi. Bayern je tako s četrto klubsko lovoriko (nemško državno prvenstvo in pokal, Liga prvakov, Uefin evropski superpokal) zaokrožil neverjetno uspešno leto 2020.

Uefin superpokal, Budimpešta:
Bayern - Sevilla 2:1*(1:1; 1:1)
Goretzka 34., Martinez 104.; Ocampos 13.
*po podaljšku

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

23.46

Toliko za nocoj ...

... znova bomo z vami prihodnji teden, ko bomo pospremili povratne tekme zadnjega koga kvalifikacij Lige prvakov. Vabljeni! Lahko noč!

23.45

Čeferin predal superpokal Neuerju

Kapetanu Bayerna Manuelu Neuerju je predsednik Uefe Aleksander Čeferin predal lovoriko za osvojeni superpokal!