Liga prvakov

Zvezda le dočakala elitno Ligo prvakov: salzburški minutni čudež za skupinski del

Salzburg, 29. 08. 2018 22.05 |

Nogometaši beograjske Crvene zvezde se veselijo uvrstitve v skupinski del Lige prvakov, kjer bodo zaigrali sploh prvič. Po 26 letih bodo znova del najelitnejšega evropskega tekmovanja, potem ko so remizirali (2:2) v Salzburgu in se uvrstili v skupinski del zaradi pravila gola v gosteh. Še v 64. minuti je Salzburg vodil z 2:0, nato pa je v dobri minuti udarila naveza Ben-Degenek.

Izenačenje Crvene zvezde na 2:2

Crvena zvezda je bila v prvem polčasu povsem nebogljena, Avstrijci so nizali priložnost za priložnost, a so bili večinoma nenatančni pri zaključkih. V oči so bodle predvsem zgrešene priložnosti Patsona Dake, ki se je dvakrat sam znašel pred vrati Milana Borjana, a je obakrat predolgo čakal in nato preslabo zaključil. Ko je že kazalo, da se bo Zvezda rešila in na odmor odšla z ugodnim izidom, pa si je beograjska obramba privoščila novo napako. Z leve strani je v kazenski prostor podajal kapetan Andreas Ulmer, v šestnajstmetrskem prostoru pa se je odlično znašel izraelski napadalec Munas Dabbur, ki je načel mrežo Beograjčanov. Tako je po prvem polčasu na semaforju arene Red Bull pisalo 1:0.

Drugi polčas se za Crveno zvezdo ne bi mogel začeti slabše, kot se je. Po strelu Hannesa Wolfa proti vratom gostov je domnevni prekršek nad 19-letnikom storil Milan Rodić, čeprav kontakt ni bil kdove kako močen. Iz strogo dosojene enajstmetrovke, ki jo je dosodil sicer ugledni turški sodnik Cuneyt Čakir, je na 2:0 že v 48. minuti povišal prav Dabbur. Čakir bi tudi v 63. minuti lahko reagiral drugače, ko sta se v incident na sredini igrišča zapletla 20-letni hrvaški branilec Salzburga Marin Pongračić in Nenad Krstičić. Takrat je za namerno hojo po igralcu in grobo odrivanje pokazal le dva rumena kartona. Razgrete strasti so bolje izkoristili gostje iz Beograda. Ti so prek El Fardouja Mohameda Bena Nabouhaneja najprej znižali na 1:2 v 65. minuti. Večino posla je opravil avstralski branilec srbskega rodu Miloš Degenek. Ta je ukradel žogo Salzburžanom in krasno našel Bena na oddaljeni vratnici. Prav Degenek je bil junak dobro minuto kasneje, ko je najprej lepo vtekal nato pa z glavo po prostem strelu s sredine igrišče matiral Stankovića za izenačenje na 2:2. Žogo je sicer tik pred golovo črto v mrežo potisnil Mohamed Ben, ki so mu uradno tudi pripisali ta zadetek. Salzburg je po šoku iskal zadetek, ki bi mu prinesel napredovanje. V 79. minuti je s prostega strela s kakšnih 24 metrov poskusil rezervist Reinhold Yabo, a se je z obrambo izkazal vratar Borjan. Nevarno je bilo tudi v 86. minuti, ko je obrambo gostov z vtekanjem prelisičil Amadou Haidara, toda z glavo je z ugodnega položaja meril mimo beograjskih vrat. Zvezda je na koncu zdržala vse nalete domačinov in se po 26 letih veselila napredovanja v skupinski del najelitnejšega evropskega tekmovanja. Beograjčani bodo sploh prvič igrali v skupinskem delu Lige prvakov.

Na preostalih dveh tekmah ni bili presenečenj. PSV je zadržal prednost s prve tekme in z zmago 3:0 gladko napredoval v skupinski del, vlogo favorita pa je upravičila tudi Benfica, ki je v gosteh pri PAOK-u slavila s 4:1 in prav tako napredovala.

KONEC TEKME!

Konec tekme v Salzburgu. Crvena zvezda napreduje v skupinski del Lige prvakov, kjer bo zaigrala sploh prvič, od kar velja novi format tekmovanja. Skupni izid je 2:2, Beograjčani napredujejo zaradi gola v gosteh.

90+4'

Priložnost za Salzburg

Velika priložnost za Salzburg, ki se vse bolj sprehaja v kazenskem prostoru gostov. Z glavo je poskusil Andre Ramalho, a je bil tokrat na mestu dobro postavljen Milan Borjan. Ostaja 2:2.

90+1'

Sodnikov dodatek

Čakir je pokazal kar 5 minut podaljška v Salzburgu!

86'

Lepa priložnost za Salzburg

Malijski vezist Amadou Haidara je vtekal in se znašel v ugodnem položaju, a je z glavo meril zelo, zelo slabo. Ostaja 2:2.