Bo Leipzig v torek povsem zagrenil življenje finalistu Lige prvakov?

Pariz, 23. 11. 2020 11.37 |

Marko Gašparin, B.B.
6

Čas je za Ligo prvakov in reprizo polfinala pretekle sezone. Spopad med PSG-jem in Leipzigom napoveduje izjemno zanimivo tekmo, za slovenske ljubitelje nogometa še toliko bolj zaradi nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla. Kako se bo tekma v Parizu razpletla, si boste lahko ogledali v torek ob 20.40 na Kanalu A in VOYO.

Kevin Kampl ne skriva želje po povratku v reprezentanco
Yussuf Poulsen (levo) in Presnel Kimpembe (desno)
Yussuf Poulsen (levo) in Presnel Kimpembe (desno) FOTO: AP

Lanski polfinale Lige prvakov med PSG-jem in Leipzigom je na zaključnem turnirju v Lizboni gladko dobila francoska ekipa (3:0), a se je ta hitro opekla na gostovanju v skupinskem delu v Leipzigu 4. novembra letos. Tedaj sta za zmago rdečih bikov poskrbela Christopher Nkunku in Emil Forsberg. PSG je sicer povedel že v šesti minuti po golu Angela Di Marie, ki pa je nato v 16. minuti zapravil enajstmetrovko, ki bi Francozom zagotovila udobno vodstvo. Sledil je popoln preobrat Leipziga, ki je pomenil izjemno pomembno zmago za Nemce v zelo zahtevni skupini H, v kateri so ekipe po treh odigranih krogih zelo izenačene. Na vrhu sta Manchester United in Leipzig s po šestimi točkami, PSG in Bašakšehir jih imata po tri. Povedano drugače: zmaga je za Parižane na torkovem obračunu skorajda nujna, če še želijo upati na napredovanje v izločilne boje. "To je zelo težka skupina. Rekel bi, da je to celo ena najtežjih od vseh skupin te sezone Lige prvakov, ampak mi bomo do konca dali vse od sebe, tak je naš karakter v ekipi, in poskusili napredovati," je pred gostovanjem v Parizu poudaril Kevin Kampl.

PSG vs Leipzig

Parižani so sicer hudo zaušnico dobili na zadnji tekmi francoskega državnega prvenstva, ko so na gostovanju v Monte Carlu po odlično odigranem prvem polčasu vodili že z 2:0 (ob tem so zabili še dva gola, a sta bila oba po posredovanju VAR-a razveljavljena zaradi prepovedanega položaja), nato pa v drugem delu tekme povsem razpadli. Četi Monaca, ki jo vodi nekdanji strateg Bayerna Niko Kovač, je uspel popoln preobrat – tekmo so nogometaši iz kneževine z dvema goloma Kevina Vollanda in enajstmetrovko Cesca Fabregasa dobili s 3:2.