Liga prvakov

Salah zagotovil zmago Liverpoolu, Ajax zmagal v Valencii

Praga, 02. 10. 2019 18.18 |

Na sredinem sporedu tekem 2. kroga skupinskega dela Lige prvakov je bilo na sporedu osem tekem. Borussia je gostovala v Pragi in porazila Slavio (0:2), Liverpool je s 4:3 premagal Salzburg, Ajax je slavil v Valencii (0:3), Chelsea pa je odnesel vse točke iz Francije (1:2).

Iz 24UR: Salah zagotovil zmago Liverpoolu

V 2. krogu skupinskega dela Lige prvakov sta bili, kar se tiče sredinih tekem, najprej na vrsti tekmi v Belgiji in na Češkem. Genk je v skupini E gostil italijanski Napoli, tekma se je končala brez golov, druga tekma v tej skupini je bila Liverpool - Salzburg. Liverpool je povedel s 3:0, a se gostje niso predali in izenačili na 3:3 v 60. minuti, nato pa je zmago redsom zagotovil Mohamed Salah v 69. minuti.

liver

V skupini F je bila podobno kot tista v Belgiji, najprej na vrsti tekma v Pragi, Slavia je gostila dortmundsko Borussio. Nemška zasedba je bila boljša z 2:0, po en gol so dosegli v vsakem polčasu. Oba gola je dosegel Maročan Achraf Hakimi, prvega v 35. minuti, drugega pa ob izteku tekme v 89. minuti. V tej skupini je bil na sporedu še derbi na stadionu Camp Nou, ko Barcelona gosti milanski Inter. Samir Handanović je branil celo tekmo, Inter pa je povedel na začetku tekme, a je nato Barcelona izenačila in nato tudi povedla v 84. minuti. Oba gola za blaugrano je dosegel Luis Suarez. Več o tekmi Barcelona - Inter pa preberite tukaj.

Mohamed Salah in Jügen Klopp.
Mohamed Salah in Jügen Klopp. FOTO:

V skupini G sta bili na vrsti tekmi Leipzig - Olympique Lyon in ruski Zenit iz St. Peterburga proti lizbonski Benfici. Leipzig je brez poškodovanega Kevina Kampla klonil z 0:2, gola sta dosegla Memphis Depay in Martin Terrier. Zenit je premagal Benfico s 3:1, v 78. minuti je bilo že 3:0 za rusko moštvo, ko je gol dosegel Sardar Azmoun, končni izid in častni gol za Benfico je dosegel De Tomas.

chelsea

Skupina H pa je ponujala tekmi med Valencio in Ajaxom, ter dvoboj v Lillu, kjer je domača zasedba gostila londonski Chelsea. Ajax je brez večjih težav odpravil Valencio 3:0, v prvem polčasu sta gola dosegla Ziyech in Promes, v končni izid je postavil van de Beek. Chelsea pa je odnesel vse tri točke iz Francije (1:2). Po izenačenem prvem polčasu je odločitev padla v 78. minuti, ko je izjemen gol dosegel Willian.