Vse je še odprto, City iz Leipziga domov odhaja z remijem

Leipzig, 22. 02. 2023 21.22 |

Milan Doknić, Nina Mihalič
10

Po včerajšnjem spektaklu na Anfieldu je prišel čas za zadnji tekmi prvega dela osmine finala Lige prvakov. Največje nogometno klubsko tekmovanje je ponudil dvoboj Leipziga in Manchester Cityja. Prvi zadetek na tekmi je v 27. minuti dosegel Riyad Mahrez. Joško Gvardiol je v 70. minuti izenačil na 1:1. To je bil izid tudi na koncu, kar pomeni, da bo povratna tekma na stadionu City of Manchester še kako napeta.

• Zadetek Joška Gvardiola za izenačenje proti Cityju
    01:05
    Zadetek Joška Gvardiola za izenačenje proti Cityju
  • Zadetek Riyada Mahreza za vodstvo Angležev
    00:56
    Zadetek Riyada Mahreza za vodstvo Angležev

Začetna enajsterica Leipziga: Janis Blaswich, Wili Orban Joško Gvardiol, Marcel Halstenberg, Lukas Klostermann, Xaver Schlager, Konrad Laimer, Timo Werner, Emil Forsberg, Dominik Szoboszlai in Andre Silva.

Začetna enajsterica Manchester Cityja: Ederson, Nathan Ake, Ruben Dias, Manuel Akanji, Kyle Walker, Ilkay Gündogan, Rodri, Bernardo Silva, Jack Grealish, Riyad Mahrez in Erling Haaland.

Trener Angležev Pep Guardiola ni mogel računati na bolna Kevina De Bruyneja in branilca Aymerica Laporta. Trener Marco Rose pa v prvo enajsterico Leipziga ni uvrstil Christopherja Nkunkuja, ki po daljši odsotnosti zaradi poškodbe očitno še ni nared za igro od prve minute. Kevin Kampl je tekmo začel na klopi  za rezerviste.

Uvodnih 20 minut ni ponudilo omembe vrednih priložnosti na obeh straneh. City je pričakovano imel žogo v svoji posesti veliko več od Nemcev, a Erling Haaland ni zapretil nasprotnemu vratarju. Angleži so poleg občinstva na Red Bull Areni uspeli uspavati tudi domače branilce, ki so po napaki Riyadu Mahrezu odprli pot do vratarja Blaswicha: Ta je ob natančnem strelu Alžirca bil nemočen. Premoč Cityja se je nadaljevala, saj so kar 80 odstotkov časa pri žogi bili Angleži. V 36. minuti je prednost svojega moštva skoraj povečal Jack Grealish, ki je za las streljal preko domačega gola.

Drugi polčas se je nadaljeval po ustaljenem vzorcu in v 50. minuti je Mahrez nevarno ustrelil proti golu, na poti do mreže pa je žogo ustavila gostujoča obramba. Leipzig se je po tem strelu končno zbudil in v 55. minuti se je Benjamin Henrichs znašel sam pred Edersonom, a njegov strel je poletel za las mimo vratnice. Nemci so nadaljevali z bolj pogumno igro in po odličnem prodoru je Andre Silva v 63. minuti bil zelo blizu zadetka, ampak Ederson je ubranil njegov strel. Boljša igra domačih je bila nagrajena v 70. minuti, ko je po podaji Marcela Halstenberga iz kota z glavo zadel branilec Joško Gvardiol.

City je takoj poskušal odgovoriti in v 73. minuti je po nevarnem strelu Gündogana moral posredovati vratar Blaswich. A to je bilo tudi to, do konca sta vratarja igro spremljala mirno.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

konec tekme

Hvala za vašo pozornost. Jutri bomo znova z vami, ko se bosta v Manchestru pomerila United in Barcelona. Zagotovo nas čaka vroča tekma, kajti prvi dvoboj se je zaključil z rezultatom 2:2. Pričnemo ob 20.45 uri.