Liga prvakov

Asensio se je po zadetku poslovil od babice z Nizozemske

Amsterdam, 15. 02. 2019 12.31 |

Nogometaš madridskega Reala Marco Asensio je po pomembni zmagi Reala na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov nad Ajaxom (2:1) v Amsterdamu poskrbel za čustveno srečanje z babico, ki živi na Nizozemskem. Del njegove družine izvira iz države tulipanov, posnetek slovesa ob odhodu v rodno Španijo pa je hitro postal viralen.

Španski nogometaš in reprezentant Marco Asensio Willemsen, ki je odločil tekmo v Amsterdamu z golom v 87. minuti tekme, je v pogovoru z babico, ki živi na Nizozemskem, pokazal, da zelo dobro govori tudi nizozemsko. Del njegove družine – po mamini strani – prihaja z Nizozemske. Njegova mama je zaradi raka umrla pred osmimi leti, zato je bilo čustveno snidenje z babico še toliko bolj pristno. Asensiov oče sicer izvira iz Baskije, a je otroštvo preživel v nemškem Essenu.

Asensio je sicer zadetek v Amsterdamu proslavil prav na poseben način, ki je bil sprva jasen le njegovi družini. Ob golu v 87. minuti je namreč ponazoril mazanje nečesa na kruh. Kot je kasneje pojasnil, gre za uprizoritev mazanja arašidovega masla na kruh, ki ga tako rad je, ko obišče Nizozemsko.

Asensio se je v posnetku še povedal, da je to njegova babica in razkril, da je velika navijačica Real Madrida ter ob tem s prstom pokazal na broško, ki jo je nosila.