Liga prvakov

Dinamo Zagreb do lepe zmage v Gruziji, PSV do preobrata, Belec in Bezjak slavila v Nikšiću

Tbilisi, 23. 07. 2019 21.54 |

Nogometaši Dinama Zagreb so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij Lige prvakov z 2:0 slavili na gostovanju pri Saburtalu Tbilisi. Za zmago Hrvatov sta v drugem polčasu poskrbela Mislav Oršić in Bruno Petković. PSV je v sodnikovem dodatku uspel dvakrat zatresti mrežo Basla in pred domačimi gledalci v Eindhovnu slavil s 3:2.

Vid Belec je za ciprski Apoel na gostovanju pri Sutjeski v Nikšiću branil celotno tekmo, Roman Bezjak pa je zmago Ciprčanov spremljal s klopi (1:0). Belec si je v 68. minuti privoščil hudo napako, ko je v kazenskem prostoru izpustil žogo, nato pa je z drsečim startom nepravilno zaustavljal Milutina Osmajića, zaradi česar je glavni sodnik dosodil enajstmetrovko in slovenskemu reprezentančnemu vratarju pokazal rumeni karton. Na Belčevo srečo je Stefan Nikolić zastreljal najstrožjo kazen - žoga se je odbila od prečke v golavt - in ostalo je pri minimalni zmagi ciprske ekipe.

Petković je iz 11-metrovke postavil končni izid 0:2 v Tbilisiju.
Petković je iz 11-metrovke postavil končni izid 0:2 v Tbilisiju. FOTO: AP