Liga prvakov

Federico Valverde: Ta remi je za nas kot poraz

Madrid, 10. 04. 2024 10.58 |

Real Madrid in Manchester City sta na prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov dokazala, zakaj je bil obračun takoj po žrebu poimenovan finale pred finalom. Razburljiva tekma se je končala z rezultatom 3:3, posledično pa je pred povratnim obračunom na Etihadu še vse odprto.

• Federico Valverde izenačil na 3:3
    01:05
    Federico Valverde izenačil na 3:3
  • Joško Gvardiol popeljal City do novega vodstva (2:3)
    00:47
    Joško Gvardiol popeljal City do novega vodstva (2:3)
    Bernardo Silva zadel za 0:1

Sinje modri iz Manchestra so povedli že po dobri minuti igre, ko je Bernardo Silva iz prostega strela presenetil Andrija Lunina. Domačini so se kljub zgodnjemu šoku hitro pobrali ter do 14. minute izid obrnili v svoj prid. V 12. minuti je po lepi solo akciji proti vratom sprožil Eduardo Camavinga, žoga je po odboju od Rubena Diasa pristala v mreži, dve minuti kasneje pa je Stefana Ortego premagal še Rodrygo.

Izid se do konca prvega dela ni več spremenil, 66. minuta pa je prinesla projektil Phila Fodena, ki je rezultat poravnal na 2:2. "To je bila odlična tekma za navijače. Takšno tekmo dobiš, ko imaš dve moštvi, ki se ne bojita napadati. Iz tekme lahko potegnemo ogromno pozitivnih stvari, bi se pa lahko bolje odzvali po tem, ko smo dosegli tretji gol," je povedal 23-letni Anglež, ki je trenutno v življenjski formi.

Phil Foden
Phil Foden FOTO: AP

Izid je bil izenačen vsega pet minut, saj so meščani na stadionu Santiago Bernabeu ponovno povedli v 71. minuti, ko se je pod izjemen zadetek podpisal Joško Gvardiol. "Kakšna tekma. Prvič sem igral na tem stadionu in moram priznati, da je atmosfera izjemna. Vesel sem svojega prvega zadetka v dresu Cityja, sploh proti tako kakovostnemu nasprotniku," je dvoboj povzel najdražji branilec na svetu.

Erling Haaland in Joško Gvardiol
Erling Haaland in Joško Gvardiol FOTO: AP

Večina navijačev v Madridu je bila po novem vodstvu Manchester Cityja pričakovano razočarana, slaba volja domačih navijačev pa ni trajalo dolgo, saj je bil rezultat ponovno poravnan v 79. minuti, ko je tretji gol galaktikov s fantastičnim volejem zabil Federico Valverde. "Ta remi je za nas kot poraz, želeli smo zmagati. Pustili smo jim igrati in nismo dovolj pritisnili. V Manchester moramo oditi polni lakote in željni maščevanja, da se bomo uvrstili v polfinale."

Federico Valverde in Vinicius Junior
Federico Valverde in Vinicius Junior FOTO: AP

Trenerja obeh taborov zadovoljna

"Tekma je bila zelo izenačena, obe moštvi sta igrali do maksimuma in težko je bilo iztržiti remi. Seveda smo želeli pred povratno tekmo pridobiti prednost, kljub temu pa sem zadovoljen in verjamem, da se lahko uvrstimo v polfinale," je po 90 minutah izvrstnega nogometa v španski prestolnici povedal trener belega baleta Carlo Ancelotti.

Njegovim besedam se je pridružil tudi gostujoči trener Pep Guardiola. "To je bila dobra in zanimiva tekma. Obe ekipi sta veliko napadali, najbolj pa mi je bilo všeč, kako smo, kljub zaostanku z 2:1, začeli z drugim polčasom. V Manchestru bo stadion razprodan, naši navijači nam bodo pomagali zadeti za 1:0, ostalo pa je na nas."

Pred povratnimi tekmami sta na sporedu še dva obračuna prvega kroga četrtfinala najelitnejšega klubskega tekmovanja, spektakel med PSG-jem in Barcelono pa si boste lahko ogledali danes ob 20.30 na Kanalu A in VOYO.