FOTO in VIDEO: V mrzlem Kijevu Dinamo 'zmrznil' na minus dva

Kijev, 24. 02. 2016 21.03 |

T.Š./Ž.L.
0

Na Olimpijskem stadionu v Kijevu je bila na sporedu druga tekma večera v Ligi prvakov. Domači Dinamo je na uvodni tekmi osmine finala gostil Manchester City. Kijevčani bodo povratno tekmo v Manchestru odigrali z rezultatskim zaostankom, saj je City že po prvem polčasu vodil z 0:2, končni izid je bil 1:3.

Prvo tekmo osmine finala Lige prvakov sta odigrala tudi Dinamo Kijev in Manchester City. Trener angleške zasedbe Manuel Pellegrini je tekmo angleškega FA pokala odigral z rezervno postavo, saj je moči udarnih igralcev pred nekaj dnevi hranil za to tekmo LP, a je to "plačal" z izpadom v angleškem pokalnem tekmovanju. Tekma na Olimpijskem stadionu je potekala pri temperaturi le stopinjo nad lediščem, a kot je kazalo, je to bolj na koncu bolj ustrezalo gostom kot pa domačinom.

Postavi: Manchester City: Hart; Sagna, Otamendi, Kompany, Clichy; Fernando, Fernandinho; Silva, Toure, Sterling; Aguero. Dinamo Kijev:Šovkoski, Danilo, Kačeridi, Dragović, Vida, Garmaš, Ribalka, Bujaskij, Jarmolenko, Teodorčik.

Dinamo je sicer zelo dobro začel tekmo, a po dobre četrt ure in prvem golu je kazalo, da je konec njihovega odpora in povezane igre v prvem polčasu. Kijevčani so bili sicer v prednosti kar se tiče posesti žoge v prvih 45 minutah (v odstotkih 55:45), v vseh ostalih pomembnih elementih pa so bili boljši gostje. V strelih v okvir vrat je bilo 5:1, v golih pa 2:0 za City. V 15. minuti je vratarja Šovkovskega prvi premagal Kun Agüero iz neposredne bližine, ko je "zabil" žogo v gol ob nemočnem vratarju. Za Agüera je bil to 16 gol na 17 tekmah Lige prvakov, na katerih je začel v prvi postavi.

Sergio Agüero in David Silva sta dosegla gola za City.
Sergio Agüero in David Silva sta dosegla gola za City. FOTO: AP
Argentinec je imel nato še dve priložnosti za gol, najprej v 22. minuti in nato še v 42., ob izteku prvega polčasa. Dve minuti pred tem pa je City povedel z 0:2. Po lepi podaji Raheema Sterlinga iz strani je bil na drugi vratnici sam Španec David Silva in je zanesljivo zadel za vodstvo Cityja. Nič kaj dobre vesti za varovance Sergeja Rebrova, dolgoletnega ukrajinskega reprezentanca, pred nadaljevanjem tekme.

Drugi polčas so Kijevčani začeli podobno podjetno kot prvega in v uvodnih minutah se je igra odvijala na Cityjevi polovici igrišča. V 52. minuti je zapretil Jarmolenko z močnim strelom, a je žoga zletela mimo gola. Gostitelji so morali igrati na vse ali nič, saj bi poraz najverjetneje pomenil že slovo od LP. In pritisk se jim je obrestoval, saj ob drugem strelu na vrata klonil vratar Joe Hart. V 58. minuti je streljal Vitalij Bujalskij, žoga je na poti do vrat zadela Nicolasa Otamendija, spremenila smer in končala v mreži za znižanje izida na gol zaostanka.

V drugi polovici polčasa so se "zbudili" tudi gostje in sledilo je nekaj lepih priložnosti na obeh straneh. V 78. minuti je strel Fernandinha končal v rokah vratarja Dinama, v  79. pa je imel lepo priložnost Bujalskij, a se je izkazal Hart. Tri minute kasneje je bil Yaya Toure sam pred vrati, a je po strelu z glavo zgrešil okvir, je pa Toure nato zablestel v 89. minuti, ko je v samostojni akciji streljal z roba kazenskega prostora in natančno zadel mrežo ob nemočnem vratarju Dinama. Na koncu tekme je bilo razmerje v strelih o okvir vrat 6:5 za goste. City se iz gostovanja v Kijevu vrača z lepo rezultatsko prednostjo pred povratno tekmo na domačem stadionu.

Raheem Sterling je povzročal veliko težav Dinamovim branilcem.