Liga prvakov

Guardiola navdušen: Njegove zmožnosti so nadnaravne

Manchester, 23. 10. 2019 07.41 |

Nogometaši Manchester Cityja so po začetnem zaostanku z 0:1 v dvoboju 3. kroga skupine C v elitni ligi prvakov proti Atalanti v nadaljevanju tekme hitro postavili stvari na svoje mesto. Ob visoki zmagi Meščanov s 5:1 je klasični hat-trick prispeval angleški reprezentančni napadalec Raheem Sterling, čigar igra je navdušila tudi stratega Josepa Guardiolo.

Vrhunci tekme Club Brugge - Paris Saint-Germain
  • Enajstmetrovka Ruslana Malinovskega za prednost Atalante na Etihadu (0:1)
    01:26
    Enajstmetrovka Ruslana Malinovskega za prednost Atalante na Etihadu (0:1)
  • Zadetek Sergia Agüera za izenačenje na 1:1
    01:00
    Zadetek Sergia Agüera za izenačenje na 1:1
  • Drugi zadetek Sergia Agüera z enajstih metrov za vodstvo proti Atalanti (2:1)
    01:27
    Drugi zadetek Sergia Agüera z enajstih metrov za vodstvo proti Atalanti (2:1)
  • Zadetek Raheema Sterlinga za povišanje vodstva proti Atalanti (3:1)
    01:11
    Zadetek Raheema Sterlinga za povišanje vodstva proti Atalanti (3:1)
  • Drugi zadetek Raheema Sterlinga na tekmi z Atalanto (4:1)
    01:07
    Drugi zadetek Raheema Sterlinga na tekmi z Atalanto (4:1)
  • Tretji zadetek Raheema Sterlinga na tekmi z Atalanto (5:1)
    01:42
    Tretji zadetek Raheema Sterlinga na tekmi z Atalanto (5:1)

Čeprav je še sredi prvega polčasa na Etihadu kazalo, da bodo nogometaši Manchester Cityja v dvoboju z Atalanto našega Josipa Iličića precej težje od pričakovanj prišli še do tretje zaporedne zmage v skupinskem delu letošnje izvedbe najprestižnejšega klubskega tekmovanja na svetu, so po prejetem zadetku z najstrožje kazni v 28. minuti zaigrali kot dobro naoljen stroj, ki je kmalu zatem začel mleti.

Najprej je z dvema zadetkoma v sinjemodrem dresu zablestel Sergio Agüero, med 58. in 69. minuto tekme pa je s klasičnim 'hat-trickom' v ospredje stopil še angleški reprezentančni napadalec Raheem Sterling. Slednji je s svojo igro v obe smeri tako navdušil stratega Meščanov Josepa "Pepa" Guardiolo, da mu je v nasprotju s svojimi običaji v pogovoru s predstavniki 'sedme sile' namenil nekaj besed občudovanja. "Velik oziroma največji delež zaslug za tokratno zmago gre zagotovo Raheemu (Sterlingu, op. p.), ki je odigral novo navdušujočo tekmo. To je nogometaš, čigar telesne zmožnosti presegajo določene naravne zakonitosti našega športa. Je zelo močan, izjemna telesna pripravljenost in genetska zasnova pa mu omogočata neverjetno hitro regeneracijo po vsaki tekmi. Že naslednji dan bi brez večjih težav lahko odigral novo tekmo na najvišji ravni," Guardiola ni skoparil s hvalospevi na račun junaka v vrstah zmagovalnega moštva, ki tako s popolnim izkupičkom po treh odigranih tekmah zaseda prvo mesto v skupini C.

Angleški reprezentančni napadalec Raheem Sterling je v vsega enajstih minutah trikrat premagal nemočnega vratarja Atalante za visoko zmago Manchester Cityja s 5:1. FOTO: AP
Nogometaš z dodano vrednostjo
Še posebej je katalonskega strokovnjaka navdušila Sterlingova zmožnost igranja v obe smeri. "Je sodoben prototip napadalca, ki nam s svojo hitrostjo lahko pomaga tudi v obrambnih nalogah. Njegov prispevek k sami igri je neprecenljiv, je zunajserijski nogometaš z veliko dodano vrednostjo za naše moštvo," je nadaljeval s pohvalami nekdanji trofejni trener Barcelone, ki niti v enem trenutku ni podcenil tokratnega tekmeca Manchester Cityja.

"Se še spomnite (novinarji, op. p.), ko sem vam na zadnji novinarski konferenci pred tekmo razlagal o tem, kako navdušen sem nad moštvom Atalante? Ne glede na končni izid sem še vedno mnenja, da gre za odlično moštvo z velikim potencialom. V določenih trenutkih se jim opazi, da so precej neizkušeni, saj prvič v klubski zgodovini igrajo v Ligi prvakov. Tudi tokrat so plačali davek pomanjkanju izkušenj, a verjemite mi, da bodo do konca skupinskega dela še marsikomu zagrenili življenje," je Guardiola na koncu namenil nekaj spodbudnih besed tudi potolčenemu tekmecu.