Liga prvakov

'Higuain je bil največje Juventusovo razočaranje v finalu'

Torino, 06. 06. 2017 06.22 |

Torinski Juventus je ostal praznih rok v velikem finalu Lige prvakov v Cardiffu. V drugem polčasu je madridski Real pokopal upe stare dame, največje razočaranje pri torinski zasedbi je bil po besedah nekdanjega italijanskega reprezentanta Gonzalo Higuain.

• Vrhunci tekme Juventus - Real Madrid
    18:22
    Vrhunci tekme Juventus - Real Madrid
  • Iz 24UR: Veselje in žalost v Cardiffu
    03:01
    Iz 24UR: Veselje in žalost v Cardiffu

Nogometaši Juventusa bodo verjetno še dolgo razmišljali o zapravljeni priložnosti v finalu Lige prvakov. Madridčani so v Cardiffu zmagali s 4:1 in ubranili naslov prvaka. Nekdanji italijanski reprezentant in tudi igralec Juventusa Angelo Di Livio pravi, da je stara dama psihično in fizično pokleknila, napadalec Gonzalo Higuain pa je bil največje razočaranje finala. Di Livio je je z Juventusom osvojil naslov v Ligi prvakov leta 1996, ko je stari dami nazadnje uspelo na evropski vrh.

"Kdo me je najbolj razočaral? Brez dvoma Higuain. Veliko sem pričakoval od Pipite, ali vsaj nekaj več v smislu tehničnih sposobnosti in želje po golu. V primerjavi z drugimi sem dobil občutek, da ni naredil nič. Pri Juventusu ni bilo igralca, ki bi naredil razliko in se izkazal, vendar je Higuain tisti, ki je zame največje razočaranje," je za časnik Il Mattino dejal danes 50-letni Italijan.

"Za igranje na določenem nivoju potrebuješ vrhunske igralce in mislim, da črno-belim še manjka nekaj igralcev z osebnostjo, ki bi jim omogočila preskok v kvaliteti. Med prvim in drugim polčasom je sledil kolaps, Juve je porabil vso energijo v prvih 45 minutah, nato so izginili. Neuspešni so bili v najpomembnejših trenutkih v drugem polčasu. Tako v psihičnem kot v fizičnem smislu je bila tekma katastrofa za Juve,"je še dejal Di Livio.

Juventus je v finalu ostal praznih rok.
Juventus je v finalu ostal praznih rok. FOTO: AP

KOMENTARJI (27)

blackwizard
06. 06. 2017 12.58
+8
kot prvo je njuventusov največji problem sredina!!!!! ni vidala,pogbaja to se zelo pozna,vsaj če bi enega imeli od teh dveh. pjanić tudi ni nevem kaj pokazal isto ,kot khedira. higuain je pa itak precenjen in ga je juve grdo preplačal,pa dybala je tudi pogorel,kot celi juve v drugem polčasu
Paradox
06. 06. 2017 10.39
+10
Več stvari je odločilo o tekmi.. par zgrešenih priložnosti v 1. polčasu, sploh totalna kontrola igre Reala v 2. polčasu, Juventus ni niti do strela prišel. Kdor pravi, da je Cuadrado uničil tekmo, je bebec. Ja, nespametni rdeči karton - sploh zakaj bi sploh šel blizu Ramosu, namesto meter stran? Res da je Ramos tudi pretirano zaigral, ampak je izkoristil priložnost za uničenje Juventusove postave. Diamantna sredina (Modrič, Isco, Kroos) dominirali, Ronaldo pač Ronaldo.
Paštašutar
06. 06. 2017 10.57
+4
Priloznosti?!?!?!?!? Strel iz dvajsetih metrov ni priloznost!! To MORA vratar branit!! Gol fantasticen ampak to je bila SRECA !!!
borut30
06. 06. 2017 12.20
+5
Dalko..vse napisano realno. Vendar juventini na tekmi niso imeli niti ene izredne priložnosti. Še tista, iz katere je padel gol Mandže je bil polpriložnost, ki pa se je končala spektakularno.
Paštašutar
06. 06. 2017 10.37
+1
Kriv je Alegri in nihce drug!! Ubil je ekipo v prvem polcasu,posledice so sledile v drugem !! Je pa treba se nekaj dodat,nogometasi Juventusa se lahko zahvalijo dejstvu,da je Zidan nekoc igral za Juve in je po trtjem golu v 65 minuti ukazal igralcem,naj samo stopijo na zogo !! Mogoce kdo ve,kaj bi se Juventusu zgodilo,ce bi Real igral do konca tekme tako kot je igral od 46 do 65 minute!! KATASTROFA brez primere !!!
MM?
06. 06. 2017 13.08
+3
Ne pretiravat, lahko bi kakšna žoga "zašla" v Realovo mrežo in bi bilo neugodno. Zato je Zidane "stopil" na žogo.
cripstoned
06. 06. 2017 10.23
+12
real predober za juve...ni kriv higuain ce pa je real v rusilni formi....juve je dal en sam zelo srečen gol....če bi igrali se drugo tekmo ga sploh ne bi dali....toliko o juvetu....lahko je nadigrati popvrečno barco in srečni monaco....ko pa prideš do kraljev tekmovanja je pa razlika očitna....higuain je kriv za 4gole? hahahaha....človek jim je prinesel prvenstvo potem se pa tako obnašajo do njega.... nehvaležni italijani!!!
MM?
06. 06. 2017 13.06
+4
Higuain ne bi rešil situacije. Je pa res igral točno tako, kot smo se pogovarjali o njem pri tistem bajnem prestopu.
RdečiKarton
06. 06. 2017 10.18
+14
Z razlogom je Real prodal Pipito in Khediro.
laycan
+8
Naj si ne očitajo preveč saj niso oni krivi.kriv je real.enostavno jih je enostavno nadigral😂
cocowski
06. 06. 2017 09.41
+3
največje raazočaranje je pokazal cuadrado in je bil 12 igralec reala, in stal je 25mio €, bruka od nogometaša
RdečiKarton
06. 06. 2017 10.19
+8
Prvič je igral v Finalu CL. Mlad je še. Vsi delamo napake, naučil se bo...
MM?
06. 06. 2017 13.05
+4
Problem je v tem, da je on vstopil v igro, ko je bila ladja precej pod gladino. Potem je pa nekaj na silo poskušal in si s "potezo preveč" prislužil izključitev. Seveda je Ramos odigral, ampak na to moraš računati.
ZRCC
06. 06. 2017 09.38
+17
Higuain žal vedno izgine na pomembnih tekmah, tako je sedaj pri Juvetu, tako je tudi v reprezentanci in tako je tudi nekoč bilo v Realu. Skoraj enako kot Özil. Ironično je, da je Real tudi takoj osvojil LP leto pozneje, ko sta oba prej omenjena komandosa odšla iz kluba.
modelx
06. 06. 2017 09.32
+0
zatajila je sredina. najboljš bi bilo, da pipita igra še v obrambi in tega 100/uro gor in dol. če ni dobil uporabnih žog potem ni kriv.
selecao
06. 06. 2017 08.44
-2
Alegri je falil v taktiki, namesto, da da bi celo tekmo odigral obrambno, po čemer Juve tudi slavi, so začeli napadalno, odprto. Če bi na začetku, ko so dominirali, zadeli, bi še šlo, ker pa niso in so kar nadaljvali odprti, se jim je zgodilo kar se jim je. No ja je Real vsaj eno finale dobil brez pomoči sodnikov.
Ka pa mislis
06. 06. 2017 09.59
+2
zabuko
06. 06. 2017 10.15
+4
Kopiral je Simoneja, samo pozabil, da tam Real ni potreboval zmage in mu ni bilo ptrebno preveč šaltat v višjo prestavo.
MM?
06. 06. 2017 13.10
+3
Prav imaš Selecao. Tu je Juve zgrešil. Je pa Alegri mislil, da jih bo presenetil in če bi šla ena žoga notri, bi se potem lepo fino zaprl in upal, da ga ne prejemejo.
Kromst
07. 06. 2017 16.54
Felipao
+5
Kaj pa so pričakovali? Govora je o istem Higuainu, ki je v dresu Argentine zamočil v vsaj dveh finalih. Človek je že znan po tem, da v ključnih trenutkih ponikne. Ne vem, ali so si pri Juventusu pogledali posnetke njegovih prejšnjih tekem preden so plačali toliko denarja za njega.
Paštašutar
06. 06. 2017 09.08
-2
Hahaha koga pa ti scitis,a unga ki je proti Cilu zgresu penal v finalu Juznoameriskega prvenstva?!?!?!?!?
MM?
06. 06. 2017 13.11
+2
To, da Higuain ni mož za velike tekme, je dejstvo. Nabirat gole in točke v ligi je nekaj povsem drugega.
Die einemaister
06. 06. 2017 08.29
-5
prav mu je, izdal je Napoli na tako svinjski način, zdej se mu je pa vrnilo CIGanin
MM?
06. 06. 2017 13.16
+2
Paštašutar
06. 06. 2017 08.20
+0
Res Iguaina je blo videt samo nekje v 5 minuti,ko se mu je Realova 14ka nerazumljivo umaknila,je pa k sreci streljal direkt v Navasa,potem ga vec ni bilo videt !! Je pa res,da je bil Iguain nekoc igralec Reala..........mogoce bo kdo Morato omenu,ampak vseeno! Iguain je doslej najvec pokazal pri Realu,kjer ni zabijal samo golov,ampak je tudi igral !!
RdečiKarton
+4
Pa lahko bi se spotaknil ob Morato. Če je že Benz zabetoniran v prvi ekipi Pipita ne bi bil nikoli sposoben dati tega, kar je pokazal Alvaro. Nima te kvalitete in mladosti Pipita. Res ni igralec za velike tekme.