Liga prvakov

Kriza Bayerna se nadaljuje: Bavarci proti Ajaxu na domači Allianz Areni iztržili le točko

München, 02. 10. 2018 06.00 |

Aktualni nemški prvak Bayern iz Münchna je skušal krizo v prvenstvu ublažiti z dobro predstavo v elitni druščini, a mu je to preprečil nizozemski Ajax. Bavarce je v 4. minuti v vodstvo povedel Mats Hummels, za izenačenje pa je svoj prvi zadetek za Ajax prispeval Noussair Mazraoui (1:1).

Vrhunci preostalih torkovih tekem 2. kroga skupinskega dela Lige prvakov

Na münchenski Allianz Areni sta se pomerili vodilni moštvi skupine E, domači Bayern in nizozemski Ajax. Domači so po nizu zmag, s katerim so kronali začetek nemškega prvenstva, utrpeli boleč poraz na tekmi proti Herthi iz Berlina, zato so bili varovanci Nika Kovača pred tekmo z Nizozemci še toliko bolj motivirani. Hrvat še vedno ni mogel računati na Rafinho, Corentina Tolissa in Kingsleyja Comana.

Že v 4. minuti je domače v vodstvo popeljal Mats Hummels.
Že v 4. minuti je domače v vodstvo popeljal Mats Hummels. FOTO: AP

Uvodne minute tekme so pripadle domačim. Bavarci so zapretili že v samem začetku, ko se je vratom Andrea Onane nevarno približal Franck Ribery, le minuto kasneje je bil nevaren še Arjen Robben, ki je sprožil nevaren strel z roba kazenskega prostora. Podjetnejši domači so začetni pritisk kmalu kronali z zadetkom, po čudoviti podaji Robbena se je pred vrati sam znašel Mats Hummels, ki je z glavo povedel domače v vodstvo.

Tudi minute v nadaljevanju so pripadle domačim ljubljencem, a po dvajsetih minutah se je dogajanje na zelenici umirilo in vajeti so v svoje roke prevzeli gostje. V 22. minuti se je po dvojni podaji z Dušanom Tadićem med strelce vpisal Noussair Mazraoui.

Gostje bi proti koncu polčasa svojo prednost lahko še povišali. Pred vrati Manuela Neuerja se je znašel Hakim Ziyech, čigar strel je romal proti desni vratnici, a se je z izjemno obrambo izkazal nemški vratar.

Noussair Mazraoui je dosegel svoj prvi zadetek za člansko vrsto Ajaxa.
Noussair Mazraoui je dosegel svoj prvi zadetek za člansko vrsto Ajaxa. FOTO: AP

V drugi polčas so, za razliko od prvega, bolje vstopili gostje. Kot prvi je vrata Neuerja nevarno ogrozil Tadić, dve minuti kasneje pa se je Nemec znova izkazal ob strelu Nicolasa Tagliafica. A po začetnem pritisku so se gostje umirili in prepustili igro domačim. Ti so bili v sredini drugega polčasa podjetnejši, a prevlade na zelenici niso znali unovčiti v svoj prid.

V 72. minuti pa se je gostom ponudila nova lepa priložnost za povišanje vodstva. Po napaki domače obrambe se je pred vrati Neuerja sam znašel Donny van de Beek, ki pa je streljal mimo vrat.

Domači so se maščevali s strelom Jamesa Rodrigueza, ki je v igro vstopil namesto Robbena, a se je z izjemno obrambo spet izkazal Onana. V sodnikovem podaljšku so gostje zapravili še eno priložnost za zmago, s prostega strela je poskušal Lasse Schone, a se je požrtvovalno izkazal Neuer.

Konec tekme!

Veselje gostov, ki so iztržili točko v bavarski prestolnici. (1:1)

90+2

Izjemen Schone

Z nevarnim prostim strelom se je izkazal Lasse Schone, a je veselje gostov preprečil Manuel Neuer.

86'

Poskus z glavo

Po predložku Joshue Kimmicha je do strela z glavo pred vrati prišel Thomas Muller a je njegov poskus romal čez prečko.

77'

Priložnost za Bavarce

James Rodriguez je prestregel podajo v kazenskem prostoru in ustrelil proti levemu spodnjemu kotu gostujočih vrat, a se je z izjemno obrambo izkazal Onana.