Liga prvakov

Juventus v Manchestru dobil derbi skupine, zadetek Dybale staro damo utrdil na vrhu skupine

Manchester, 23. 10. 2018 21.20 |

Pred tekmo Lige prvakov med Manchester Unitedom in Juventusom so bile vse oči usmerjene v Cristiana Ronalda. Portugalski zvezdnik je nekoč uspešno igral za rdeče vrage, v dresu stare dame pa je skušal Torinčanom zagotoviti nove točke. Po predložku v 17. minuti je tako zaposlil Paula Dybalaja, argentinski virtuoz pa je žogo potisnil v mrežo in dosegel edini zadetek na tekmi ter Juventusu zagotovil nove tri točke (0:1).

• Gol Dybale na Old Traffordu za vodstvo Juventusa z 1:0
    00:45
    Gol Dybale na Old Traffordu za vodstvo Juventusa z 1:0
  • Vratnica Pogbaja v drugem polčasu tekme med Manchestrom Unitedom in Juventusom
    00:25
    Vratnica Pogbaja v drugem polčasu tekme med Manchestrom Unitedom in Juventusom

Manchester United je na zadnji prvenstveni tekmi proti Chelseaju v zadnji minuti tekme iztržil zgolj točko, vendar do bili rdeči vragi s prikazanim več kot zadovoljni. V podobni luči so se želeli prikazati na tekmi 3.kroga Lige prvakov, ko je na Old Traffordu v gostoval Juventus. Stara dama iz Torina je po nizu zmag na zadnji tekmi Serie A iztržila zgolj remi, zato so imeli varovanci Massimiliana Allegrija za zmago na Otoku še dodaten motiv, prav posebno motiviran pa je bil Cristiano Ronaldo, ki je nekoč branil barve Uniteda.

Pri Juventusu sta bila zaradi poškodbe odsotna Emre Can in Mario Mandžukić, seznam poškodovanih pa je bil pri domačih še nekoliko daljši.

Navijači Uniteda so Ronalda nagradili z aplavzom. Nekateri so ga zaprosili za dres, spet drugi si želijo kar njegove vrnitve na Old Trafford. FOTO: AP

V prvi polčas so podjetneje vstopili gostje, po napaki Luka Shawa je do žoge prišel Paulo Dybala, a je Nemanja Matič žogo še pravočasno počistil. To je le še dodatno spodbudilo staro damo, ki je še naprej ogrožala vrata Davida de Gee. Lepa priložnost se je po predložku Juana Cuadrada ponudila Paulu Dybali, a je bila podaja za argentinskega nogometnega virtuoza previsoka. Zato pa je bil Argentinec uspešnejši v 17. minuti.

Po predložku Ronalda z desne strani je žoga švignila mimo Cuadrada in se je odbila do Dybale, ki je z zanesljivim strelom z bližine povedel Juventus v vodstvo. Allegrijevi varovanci so v nadaljevanju želeli še povišati vodstvo. Lepo sta kombinirala Ronaldo in Joao Cancelo, a se je izkazal de Gea. Portugalski virtuoz tudi vse do konca polčasa ni prizanesel nekdanjemu moštvu. S prostega strela je streljal naravnost v španskega čuvaja vrat, žoga pa se je odbila do Blaisa Matuidija, a je tudi drugi poskus spretno ubranil de Gea.

Zadetek Paula Dybale za vodstvo stare dame.
Zadetek Paula Dybale za vodstvo stare dame. FOTO: AP

V začetku drugega polčasa so vragi pokazali podjetnejšo plat. Po podaji Antonia Martiala je do žoge prišel Juan Mata, ki je stekel proti vratom gostov, a je Leonardo Bonucci še pravočasno uspel žogo izbiti. Na drugi strani se je Juventus odzval s protinapadom. Do zaključnega strela je prišel Ronaldo a je de Gea žogo ubranil in potisnil čez vrata.

V drugem delu polčasa so bili vragi spet nevarnejši. Paul Pogba je sprožil čudovit strel z razdalje, a streljal v vratnico, žoga se je odbila v glavo gostujočega vratarja in končala za vrati. Vragi so vse do konca poskušali izenačiti izid, a jim to ni uspelo, stara dama iz Torina pa je z novimi tremi točkami le še utrdila svoj položaj na vrhu skupine H.

Poln izkupiček Torinčanov, ki z 9 točkami kraljujejo na vrhu lestvice skupine H

83'

United pritiska

Po predložku pred vrata Juventusa je visoko skočil Romelu Lukaku in z glavo usmeril proti vratom, a je žogo eden izmed branilcev preusmeril čez prečko Kot za United.

75'

Sreča za Juventus

Paul Pogba je sprožil čudovit strel z razdalje, a je streljal v vratnico, žoga se je odbila v glavo gostujočega vratarja in končala za golom

22.25

Rdeči vragi za odtenek boljši kot v prvem polčasu

United igra nekoliko bolj hrabro kot v prvih petinštiridesetih minutah a napad nikakor ne steče

65'

Nove minute za Torničane

Po začetnem pritisku vragov je Juventusu spet uspelo sestaviti napad, a podaja Dybale ni dosegla Ronalda.