Popoln preobrat Borussie Dortmund za zmago proti Interju

Dortmund, 05. 11. 2019 21.54 |

J.B., M.G.
73

V derbiju četrtega kroga smo v Dortmundu spremljali dvoboj med Borussio in Interjem. Čeprav so gostje po 45 minutah vodili že z dvema zadetkoma prednosti, je domačim v drugem delu uspel fantastičen preobrat za zmago s 3 : 2. Junak srečanja je bil Achraf Hakimi, ki je dvakrat meril v polno.

Vrhunske obrambe Samirja Handanovića v prvem polčasu tekme Borussia (D) - Inter
  • Gol Achrafa Hakimija za znižanje zaostanka Borussie proti Interju v Dortmundu (1:2)
    Gol Achrafa Hakimija za vodstvo Borussie proti Interju v Dortmundu s 3:2

V prvem polčasu so bili nogometaši Interja bistveno boljši tekmec. Prvič so premoč kronali že v peti minuti, ko se je sijajno znašel Lautaro Martinez. Argentinec je bil v položaju, ko bi lahko žogo tudi podal Romalu Lukakuju, a se je odločitev, da akcijo zaključi sam, izkazala za pravilno. Tudi v nadaljevanju so bili črno-modri bolj konkretni, domači pa si niso uspeli pripraviti omembe vrednih priložnosti. V 40. minuti so gostje izvedli novo sijajno akcijo. Martinez je s prenosom igre na desnem krilu zaposlil Antonia Candrevo, ta pa je z natančno podajo našel Matiasa Vecina. Urugvajec je bil v zaključku priseben in je poskrbel za izdatnejšo prednost Milančanov. Do konca prvega dela so domači nekoliko pritisnili, a se je dvakrat izkazal Samir Handanović.

V drugem delu pa smo videli diametralno nasprotno stanje na zelenici Westfalenstadiona. Nogometaši Borussie so krenili po preobrat, varovanci Antonia Conteja pa so se preveč osredotočili na branjenje prednosti dveh zadetkov. Že v 54. minuti je znižal Achraf Hakimi. Pritisk rumene podmornice se je po zadetku le še stopnjeval, kar je sadove obrodilo v 64. minuti. Napako si je privoščil Marcelo Brozović, ki je nespametno zapravil žogo na svoji polovici. Paco Alcacer je darilo sprejel, žogo podal Julianu Brandtu, ki je iz neposredne bližine natančno matiral nemočnega slovenskega vratarja. V 77. minuti pa smo bili priča pravi eksploziji navdušenja 80.000-glave množice. Hakimi in Jadon Sancho sta si izmenjala dvojno podajo, po kateri se je Maročan znašel sam v gostujočem kazenskem prostoru. 21-letnik, ki je v ponedeljek praznoval rojstni dan, je izjemen položaj znal unovčiti za tretji domači zadetek. Kot se je kasneje izkazalo, je bil ta tudi odločilen, saj Inter v nadaljevanju ni zmogel več resneje ogroziti vrat Roman Bürkija. Končalo je pri rezultatu 3 : 2.

V skupini F je stanje po štirih krogih sledeče. Vodilna Barcelona ima osem točk, z eno manj pa se lahko pohvalijo v Dortmundu. Inter ima na tretjem mestu zgolj štiri, Milančani bodo tako morali za napredovanje po vsej verjetnosti ugnati tako Slavio kot Blaugrano. Češki predstavnik je na zadnjem mestu z dvema točkama.

LESTVICA

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.48

Konec!

Fantastičen preobrat Borussie za zmago s 3:2. Gostje so zapravili prednost dveh zadetkov iz prvega polčasa. Junak srečanja je z dvema goloma Achraf Hakimi.

90'

Še štiri minute sodnikovega podaljška!

Kot vse kaže je srečanje v Dortmundu odločeno.

22.44

22.40

83'

Poškodoval se je še Barella!

Neverjetna smola za Milančane, ki bodo srečanje, kot vse kaže, končali v devetih.