Petarda v mreži Italijanov: Sterling in Aguero za tretji poraz Atalante v LP

Manchester, 22. 10. 2019 06.00 |

N.A./J.B./J.K.
12

Nogometaši italijanske Atalante so na gostovanju pri favoriziranem Manchester Cityju zabeležili še tretji zaporedni poraz v Ligi prvakov. Čeprav je klub Josipa Iličića v prvem polčasu povedel, so sinje-modri v nadaljevanju z zadetki Sergia Aguera in Raheema Sterlinga vknjižili prepričljivo zmago (5:1).

• Vrhunci tekme Manchester City- Atalanta
    04:10
    Vrhunci tekme Manchester City- Atalanta
  • Tretji zadetek Raheema Sterlinga na tekmi z Atalanto (5:1)
    01:42
    Tretji zadetek Raheema Sterlinga na tekmi z Atalanto (5:1)
  • Drugi zadetek Raheema Sterlinga na tekmi z Atalanto (4:1)
    01:07
    Drugi zadetek Raheema Sterlinga na tekmi z Atalanto (4:1)
  • Zadetek Raheema Sterlinga za povišanje vodstva proti Atalanti (3:1)
    01:11
    Zadetek Raheema Sterlinga za povišanje vodstva proti Atalanti (3:1)
  • Drugi zadetek Sergia Agüera z enajstih metrov za vodstvo proti Atalanti (2:1)
    01:27
    Drugi zadetek Sergia Agüera z enajstih metrov za vodstvo proti Atalanti (2:1)
  • Zadetek Sergia Agüera za izenačenje na 1:1
    01:00
    Zadetek Sergia Agüera za izenačenje na 1:1
  • Enajstmetrovka Ruslana Malinovskega za prednost Atalante na Etihadu (0:1)
    01:26
    Enajstmetrovka Ruslana Malinovskega za prednost Atalante na Etihadu (0:1)
  • Iz 24UR: Manchester city porazil Atalanto
    02:19
    Iz 24UR: Manchester city porazil Atalanto

Atalanta, debitantka v Ligi prvakov, je na Etihadu vknjižila že tretji poraz v elitnem evropskem tekmovanju. Italijani so na prvi tekmi klonili pri zagrebškem Dinamu (4:0), na drugi tekmi pa jih je pred domačimi gledalci porazil še Šahtar (1:2).

Pep Guardiola je nekoč branil barve Atalantinih rivalov: Brescie in Rome.
Pep Guardiola je nekoč branil barve Atalantinih rivalov: Brescie in Rome. FOTO: AP

Varovanci Giana Piera Gasperinija so bili pred tekmo na Etihadu visoko motivirani, kar se je pokazalo tudi na zelenici. V uvodnih minutah so bili gledalci na Etihadu priča italijanskemu naletu, najlepšo priložnost pred vrati Edersona pa je zapravil prav Josip Iličić, ki je izgubil žogo. Pred tekmo so se sicer pojavile govorice, da bo slovenski reprezentant tekmo zaradi taktičnih menjav začel s klopi, a očitno so se pri Atalanti v zadnjem trenutku odločili drugače.

Italijani so bili povsem dorasel nasprotnik in v prvem delu prvega polčasa spisali več nevarnih priložnosti. Strnili so obrambo in izkoristili priložnosti s protinapadov, po podaji Robina Gosensa je visoko skočil Timothy Castagne, njegov poskus z glavo pa je romal čez vrata Edersona.

Malinovski je z enajstih metrov popeljal goste v vodstvo.
Malinovski je z enajstih metrov popeljal goste v vodstvo. FOTO: AP

Sinje-modri so bili v začetku zadržani, v drugi polovici pa so prevzeli vajeti na igrišču v svoje 'noge', vendar na žalost domačih navijačev zabeležili le niz neizkoriščenih priložnosti. Glavni akter domače čete je bil Sergio Aguero, ki je neuspešno ogrožal vrata Pierluigija Gollinija. Atalanta je neizkoriščene priložnosti nasprotnika uspela kaznovati. Do Edersonovih vrat so se prebili po protinapadu, ob prekršku Fernandinha pa je strel z bele točke za goste iztržil prav Iličić. Italijane je v vodstvo povedel Ruslan Malinovski, ki je z natančnim strelom poslal žogo mimo brazilskega vratarja.

Veselje gostujočega moštva pa je trajalo le šest minut, Atalanta je po vodstvu nekoliko popustila, kar je bila voda na mlin sinje-modrim. Raheem Sterling je z lepo podajo zaposlil Aguera, ta je pravočasno vtekel pred vrata, postavil nogo in pospravil žogo med nogama gostujočega vratarja. Štiri minute kasneje se je Argentinec ponovno vpisal med strelce. Po prekršku nad Sterlingom je Aguero izkoristil strel z bele točke in poskrbel za preobrat že v prvih 45 minutah tekme (2:1).

V drugem polčasu Atalanta ni bila kos Cityju, hat-trick je vpisal Raheem Sterling. FOTO: AP

V drugem polčasu se je dominanca domačega moštva še stopnjevala na krilih izjemnega Sterlinga. Po lepem protinapadu Kevina De Bruyneja je žoga prišla do Phila Fodena, ta pa jo je nesebično podal angleškemu reprezentantu, ki je tako še povišal prednost domačih. Šest minut kasneje je Sterling ponovno zatresel italijansko mrežo, po lepi globinski podaji Ilkayja Gundogana je sam opravil z gostujočo obrambo in za konec matiral Gollinija. Na hat-trick, ta večer odlično razpoloženega nogometaša, je bilo potrebno počakati le pičlih pet minut. Sterling je prefinjeno postavil nogo in žogo še tretjič poslal za hrbet italijanskega vratarja (5:1).

V 83. minuti je, po dveh rumenih kartonih, zelenico zapustil Phil Foden.

Zatresla se je tudi mreža Edersona, nekaj upanja je gostom vlil Remo Freuler, stranski sodnik pa je pomahal z zastavico in zadetek razveljavil. V prepovedanem položaju se je znašel Iličić.

Italijani so tako vknjižili še tretji zaporedni poraz v elitnem evropskem tekmovanju.

Manchester City - Atalanta 5:1 (2:1)
Aguero 34., 38., Sterling 58., 64., 69.; Malinovski 28.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.45

Konec tekme na Etihadu

22.42

Prevelika razlika za nov preobrat

83'

City z igralcem manj

Po dveh rumenih kartonih je v slačilnico moral Folden.

80'

Premoč na zelenici

Statistika v drugem polčasu v prid sinje-modrih (61%)

69'

Petarda v mreži Atalante

Sterling je prefinjeno postavil nogo in žogo še tretjič poslal za hrbet italijanskega vratarja. (5:1)