Liga prvakov

Vražji preobrat v Torinu: United v izdihljajih tekme zadal prvi poraz bianconerom

Torino, 07. 11. 2018 20.00 |

Manchester United je z dvema zadetkoma v izdihljajih tekme utišal Juventus in varovancem Massimiliana Allegrija zadal prvi poraz v sezoni. Torinčani so sicer povedli v 65. minuti po zadetku Cristiana Ronalda, za tri točke rdečih vragov pa sta poskrbela Juan Mata in nesrečni Alex Sandro z avtogolom (1:2).

00:52

V poslastici četrtega kroga skupinskega dela Lige prvakov sta v Torinu moči merila Juventus in Manchester United. Stara dama je na Old Traffordu slavila z 1:0, v Torinu pa bi bil že remi dovolj za potrditev uvrstitve v osmino finala. A želje domačih navijačev se niso uresničile.

Tako domači kot tudi rdeči vragi so natopili v okrnjeni zasedbi. Trener Manchester Uniteda Jose Mourinho je že na tiskovni konferenci pred tekmo potrdil odsotnost načetega napadalca Romela Lukakuja, medtem se je v prvi enajsterici spet ponudila možnost Alexisu Sanchezu, prvič po septembru pa je tekmo začel Jesse Lingard.

Tudi Massimiliano Allegri zaradi težav z mišico ni mogel računati na brazilskega krilnega napadalca Douglasa Costo, ob bolezni je manjkal Emre Can. Zaradi poškodbe gležnja je šele v izdihljajih drugega polčasa vstopil hrvaški maestro Mario Mandžukić.

Juventus je bil ves čas nevarnejši, a bianconeri priložnosti niso uspeli pretvoriti v zadetke. FOTO: AP

Stara dama je nevarneje vstopila v prvi polčas. Domači so bili podjetnejši, medtem ko je United stavil na obrambo. Kot prvi je proti vratom Davida De Gee ustrelil Cristiano Ronaldo, ki je po predložku poskušal z glavo. Domači so nadaljevali s strelom Rodriga Bentancurja, čigar udarec je eden izmed branilcev še pravočasno potisnil v kot. Za najnevarnejšo priložnost bianconerov v prvem polčasu je poskrbel Sami Khedira, po podaji Ronalda je sprožil močan strel proti gostujočim vratom, a zatresel zgolj vratnico.

Drugi polčas se je začel po željah gostov, ki so zapretili po strelu Anthonyja Martiala proti oddaljeni vratnici, a je žoga zgrešila vrata Wojciecha Szczesnyja. Juventus se je odzval z lepo akcijo Paula Dybale, ki je izkoristil nepazljivost gostujoče obrambe in sprožil močan strel z roba kazenskega prostora, a je žoga treščila ob prečko. Podjetnost domačih se je le izplačala v 65. minuti, ko je po predložku Leonarda Bonuccija s sredine igrišča utekel Ronaldo, ušel gostujočim branilcem in z volejem zaključil akcijo za vodstvo Juventusa (1:0). Bianconeri so bil v nadaljevanju še naprej nevarni. Po dveh zapravljenih zaporednih priložnostih Miralema Pijanića, je po podaji Ronalda do udarca prišel še Juan Cuadrado, a streljal čez vrata.

Cristiano Ronaldo se je po podaji Bonuccija vpisal med strelce.
Cristiano Ronaldo se je po podaji Bonuccija vpisal med strelce. FOTO: AP

Potem pa je sledil šok za navijače črno – belih, rdečim vragom je namreč uspel nov preobrat. Po prekršku Blaisa Matuidija je do prostega strela z obetavne razdalje prišel Juan Mata, ki ni omahoval, temveč se je z natančnim udarcem vpisal med strelce. Le štiri minute kasneje pa se je mreža domačih vnovič zatresla. Ob prostem strelu Uniteda je nastala zmeda pred vrati Szczesnyja, žoga pa se je od glave nesrečnega Alex Sandra odbila v mrežo za nove tri točke vragov (1:2).

Liga prvakov, skupinski del, 4. krog:

- skupina H:
Juventus ‒ Manchester United 1:2 (0:0)
Ronaldo 65.; Mata 86., Sandro 90./ag.

POSTAVI

Postavi:

Juventus: Szczesny; De Sciglio (od 83. Barzagli), Chiellini, Bonucci, Sandro, Khedira (od 61. Matuidi), Bentancur, Pjanić, Cuadrado (od 90. Cuadrado), Dybala, Ronaldo. Na klopi: Perin; Benatia, Cancelo, Rugani.

Man. United: De Gea; Young, Smalling, Lindelöf, Shaw, Herrera (od 79. Mata), Matić, Pogba, Lingard (od 70. Rashford), Sanchez (od 79. Fellaini), Martial. Na klopi: Romero; Bailly, Fred, Darmian.

LESTVICA

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.48

Konec tekme v Torinu!

Rdeči vragi po preobratu do treh točk. Prvi poraz Juventusa v sezoni.

90'

Goool!

Po prostem strelu Uniteda je nastala zmeda pred vrati Szczesnyja, žoga pa se je od glave nesrečnega Alex Sandra odbila v mrežo za vodstvo vragov.

86'

Gooool!

Po prekršku Matuidija je do prostega strela z obetavne razdalje prišel Juan Mata, ki ni omahoval, temveč se je z natančnim udarcem vpisal med strelce.

84'

Vragi poskušajo

Izjemna obramba Wojciecha Szczesnyja. Pred vrati se je znašel Martial, ki je prodrl s strani, a se je Poljak požrtvovalno vrgel na žogo.