Liga prvakov

Tekma zapravljenih priložnosti v prid redsov, Alisson v izdihljajih rešil kožo Liverpoola

Liverpool, 11. 12. 2018 06.00 |

Vodilnemu moštvu angleške Premier League, Liverpoolu, je v tekmi zadnjega kroga Lige prvakov uspelo zmagati pred domačimi navijači na Anfieldu. Mrežo za redse je že v prvem polčasu zatresel Mohamed Salah, a je bila četa Jürgena Kloppa negotova vse do konca (1:0).

Na Anfieldu je Liverpool za napredovanje nujno potreboval zmago nad Napolijem, kar je obetalo pravo nogometno poslastico, ki je v prvem polčasu postregla s privlačno predstavo na zelenici. Nemški strateg Jürgen Klopp je v začetni enajsterici pozdravil Sadia Maneja, ki se je vrnil po poškodbi, v vezno linijo pa postavil ’stare znance’ s kapetanom Jordanom Hendersonom na čelu. Napadu redsov je tudi tokrat poveljeval Mohamed Salah, ki je na zadnji tekmi angleškega prvenstva dosegel svoj prvi hat-trick v tej sezoni.

Carlo Ancelotti je ostal praznih rok.
Carlo Ancelotti je ostal praznih rok. FOTO: AP

Gostje so začeli napadalno, a je Lorenzo Insigne zapravil priložnost za hitro vodstvo, saj je obramba redsov podajo pred vrata še pravočasno počistila. Steber domače obrambe Virgil Van Dijk je v uvodnih minutah uspešno opravil svojo vlogo, v 8. minuti pa se je Napoliju le ponudila nevarna priložnost. Marek Hamšik je prišel do strela, a je žoga za las zletela čez prečko. Liverpool se je odzval z akcijo, ki jo je s strelom zaključil James Milner, a je tudi ta streljal čez vrata.

Druga polovica polčasa je pripadla redsom, ki so nevarno pritisnili na italijanska vrata. V 22. minuti je tako mrežo Davida Ospine zatresel Mane, a Senegalec se je znašel v prepovedanem položaju in sodnik je gol razveljavil. Čet 12 minut pa so domači le kronali svojo premoč na zelenici, Napolijevo mrežo je načel Salah, ki se je otresel italijanskih branilcev ter ustrelil žogo med nogami Ospine naravnost v mrežo.

Strelec edinega zadetka za Liverpool – Mohamed Salah.
Strelec edinega zadetka za Liverpool – Mohamed Salah. FOTO: AP

Liverpool je v drugem polčasu še stopnjeval pritisk na vrata Italijanov, z nevarnim strelom je zapretil Salah, ki se je po napaki Maria Ruija znašel v nevarnem položaju. Napoli se je odzval iz kota, z glavo je poskušal Raul Albiol, a zanesljivo Alisson Becker. Za redse se je z močnim strelom izkazal tudi kapetan Henderson, a je novo slavje domačih preprečil Ospina.

Prav ta pa se je izkazal tudi v 77. minuti, ko se je po čudoviti podaji pred vrati Napolija znašel Mane, a streljal naravnost v Ospino. Verjetno eno najlepših priložnosti pa je zastreljal Jose Callejon, ki je sprejel žogo pred vrati Beckerja, po napaki Andyja Robertsona, a je Španec streljal visoko čez prečko.

Izjemna priložnost se je po podaji Salaha v 87. minuti ponudila redsom, a je Mane, ki je imel dovolj prostora, ni znal izkoristiti. Sprožil je strel mimo vrat. Senegalec je novo priložnost zapravil v sodnikovem podaljšku, ko se je znašel sam pred vrati, a ustrelil mimo.

Verjetno bo tekma za vedno ostala v spominu Arkadiuszu Miliku, ki je Italijanom zapravil napredovanje, po podaji se je znašel pred Beckerjem, a je Brazilec mojstrsko ubranil zadnji poskus Napolija.

Konec tekme na Anfieldu

Številne zapravljene priložnosti v Liverpoolu, a redsi so si le uspeli zagotoviti napredovanje v osmino finala

90+4'

Neverjetno

Kaj je zapravil Mane?! Sam se je znašel pred vrati Ospine, a ni uspel zatresti mreže.

90+2'

Izjemno!

Alisson Becker je prestregel strel Arkadiusza Milika, ki se je znašel na štiri oči z Brazilcem.

82'

Domači nevarni

Po predložku Trenta Alexandra Arnolda nevaren poskus Georginia Wijnalduma z glavo, a mimo vrat.

79'

Napoli pred Alissonom

Jose Callejon je sprejel žogo pred vrati Alissona Beckerja,po napaki Robertsona, a je Španec zastreljal izjemno priložnost za izenačenje.