Liga prvakov

Mane in Van Dijk junaka velike zmage Liverpoola v Münchnu za pot v četrtfinale LP

München, 13. 03. 2019 22.00 |

Nogometaši Liverpoola se veselijo uvrstitve v četrtfinale Lige prvakov, potem ko so na povratni tekmi v Münchnu premagali Bayern s 3:1 (prva tekma se je na Anfieldu zaključila z 0:0). Junaka čete Jürgena Kloppa sta bila Sadio Mane z dvema zadetkoma in Virgil van Dijk z golom in podajo. Edini zadetek za domače je zabil kar Liverpoolov Joel Matip.

TEKMA

Bayern je na začetku tekme deloval bolj suvereno in samozavestno kot gostje iz Liverpoola. Te je vsaj malce zmedla tudi zgodnja poškodba Jordana Hendersona, ki je že v 13. minuti tekme moral zapustiti zelenico, namesto njega pa je vstopil Fabinho. Tri minute pred tem je bilo nevarno v kazenskem prostoru gostov, ko je padel Robert Lewandowski, ob katerem je bil Virgil van Dijk, a je glavni sodnik tekme, Italijan Daniele Orsato, ocenil, da ni bilo dovolj kontakta za enajstmetrovko. Liverpool je prvič nevarneje zapretil v 25. minuti, ko je sprožil Roberto Firmino, a meril za las mimo leve vratnice Manuela Neuerja. Prav Neuer pa je dobro minuto kasneje storil gromozansko napako, ko je z dolgo podajo Van Dijk zaposlil Sadia Maneja. Neuerjev izlet v prazno je Mane izkoristil s preigravanjem na robu kazenskega prostora, nato pa je žogo rutinirano poslal v nebranjeno mrežo Bayernovih vrat. Liverpool je bil nevaren tudi po doseženem zadetku.

V 35. minuti se je na levi strani sam po hitrem polprotinapadu znašel Andrew Robertson, a se je z obrambo in odbijanjem v kot izkazal Neuer, ki se je tako vsaj malce oddolžil za napako pri prvem zadetku. Za dvig morale domačih navijačev je poskrbel kar gostujoči branilec Joel Matip. Ta je po podaji Serga Gnabryja v 39. minuti posredoval pred Lewandowskim in žogo nesrečno poslal v lastno mrežo.

Začetek drugega polčasa je bil podobno zadržan, kot je bil začetek prvega. Pa vendarle je po slabih petih minutah igre do priložnosti prišel Mohamed Salah, ki je sprožil s kakšnih 20 metrov. Z obrambo se je izkazal Neuer, ki je žogo odbil v polje. V 69. minuti pa je bil nemočen ob nebeškem skoku branilca Liverpoola Virgila van Dijka. Ta je po podaji Jamesa Milnerja s kota skočil najvišje in matiral nemškega čuvaja vrat za vodstvo Liverpoola z 2:1. Van Dijk se je po podaji pri prvem zadetku izkazal še s premiernim golom za Liverpool v Ligi prvakov in je bil nedvomno do tega trenutka junak tekme. Z drugim zadetkom na tekmi pa mu je ta naziv v 84. minuti tekme prevzel Mane. Ta je po podaji Salaha ušel obrambi Bayerna in z glavo poslal žogo za hrbet Neuerja.

Liverpool je povedel s 3:1 in si praktično že zagotovil napredovanje v četrtfinale. Poklapani Bavarci so skušali priti vsaj še do kakšnega zadetka, a resnega odgovora na čvrsto obrambo Liverpoola niso našli.

Bayern München – Liverpool 1:3 /0:0/
Matip 39./ag; Mane 26., 84., Van Dijk 69.

/izid s prve tekme/

Začetni enajsterici:
Bayern: Manuel Neuer; Rafinha, Mats Hummels, Niklas Süle, David Alaba; Javi Martinez (Leon Goretzka/72.), Thiago Alcántara, James Rodríguez (Renato Sanches/79.), Serge Gnabry, Franck Ribery (Kingsley Coman/61.); Robert Lewandowski.

Liverpool: Alisson; Trent Alexander-Arnold, Joel Matip, Virgil Van Dijk, Andrew Robertson; Giorginio Wijnaldum, James Milner (Adam Lallana/87.), Jordan Hederson (Fabinho/13.); Roberto Firmino (Divock Origi/83.), Sadio Mane in Mohamed Salah.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

90+4'

KONEC TEKME! Liverpool je novi četrtfinalist

Nogometaši Liverpoola se veselijo uvrstitve v četrtfinale Lige prvakov, potem ko so na povratni tekmi v Münchnu premagali Bayern s 3:1.

87'

Menjava pri Liverpoolu

Iz igre je je odšel James Milner, vstopil pa je Adam Lallana.

84'

GOL LIVERPOOLA!

Sadio Mane se veseli drugega zadetka v Münchnu, Liverpool pa vodi že s 3:1 in je z eno nogo in pol že v četrtfinalu Lige prvakov.

79'

Menjava pri Bayernu

Vstopil je še Renato Sanches, zamenjal je Jamesa Rodrigueza.

75'

Salah v priložnosti

Salah je imel priložnost, da odloči dvoboj, toda v kazenskem prostoru je z ugodnega položaja preskromno zadel žogo, ki je komajda prišla do vratarja Neuerja.