Liga prvakov

'Karakter, ki smo ga pokazali proti Bayernu, je bil zelo pozitiven'

München, 07. 05. 2026 08.55 2 min branja 8

Bayern - PSG

Nogometaši PSG-ja so se drugič zapored uvrstili v finale Lige prvakov. Ključni člen zasedbe Luisa Enriqueja skozi celotno sezono je izvrstni Gruzijec Khvicha Kvaratskhelia, ki je izvrstno odigral tudi obe polfinalni tekmi proti nemškemu Bayernu. Slednji je vesel, da je njegova ekipa ponovno v finalu, a se hkrati zaveda, da bodo imeli Parižani proti Arsenalu težko delo.

Več videovsebin
  • Zadetek Harryja Kanea, ki pa ni prinesel preobrata Bayerna
    01:08
    Zadetek Harryja Kanea, ki pa ni prinesel preobrata Bayerna
  • Situacija, ki je razburila Bavarce: bi moral glavni sodnik Pinheiro pokazati na belo piko?
    01:21
    Situacija, ki je razburila Bavarce: bi moral glavni sodnik Pinheiro pokazati na belo piko?
  • Zadetek Ousmana Dembeleja za zgodnje vodstvo PSG-ja z 0:1
    01:14
    Zadetek Ousmana Dembeleja za zgodnje vodstvo PSG-ja z 0:1

"Zelo smo ponosni, da nam je ponovno uspelo. Morali bomo biti pripravljeni na finale – to je najpomembnejša tekma v našem življenju in za ta klub bomo dali vse od sebe," je bil po tekmi že z mislimi v Budimpešti Khvicha Kvaratskhelia.

PSG se bo v velikem finalu pomeril proti Arsenalu. 

V zadnjih desetih letih, z izjemo finalnih obračunov, je bila povratna polfinalna tekma med Bayernom in PSG-jem najbolj gledana med vsemi tekmami UEFA Liga prvakov.  

Za Francoze bo to že peto angleško moštvo, proti kateremu se bodo pomerili v letošnji sezoni: "Spoštujemo vse ekipe. Za nas je pomembno, da igramo svojo igro. Ne razmišljamo o tem, kdo bo naš nasprotnik, ampak se samo pripravimo na svojo igro in damo vse od sebe na igrišču. Težko bo – to je finale Lige prvakov – in preprosto moramo iti in uživati."

Gruzijec je ob zadetku Ousmana Dembeleja vpisal šesto asistenco v letošnji sezoni. "Mislim, da je bilo zelo pomembno, da smo gol dosegli na začetku srečanja. Videl sem, da je bil Dembele sam, in preprosto sem mu moral dati žogo. Zelo dobro je zaključil. Ponosni smo nanj in na vso ekipo, ker smo se danes borili in ekipni duh je bil neverjeten," je strelcu zadetka dejal Kvaratskhelia.

Khvicha Kvaratskhelia
Khvicha Kvaratskhelia
FOTO: AP

Z dosežkom svoje ekipe je bil zadovoljen tudi trener na klopi gostujočega moštva Luis Enrique. Španec se je tretjič v vlogi trenerja uvrstil v veliki finale. Poleg letošnje sezone mu je to uspelo tudi v lanski in leta 2015, ko je v finalu proti Juventusu slavil z Barcelono. "Karakter, ki smo ga pokazali proti ekipi, kot je Bayern, je bil zelo pozitiven. Zelo smo veseli, da smo se uvrstili v drugi finale Lige prvakov zapored. Obe tekmi sta bili intenzivni, zato se je bilo še toliko težje uvrstiti v finale," je misli po tekmi strnil Španec, ki je bil vesel dosežka svojega moštva.

KOMENTARJI8

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Kolllerik
07. 05. 2026 15.07
Čestitke Eriqueju, ki je vredu karakter in velik trener nekoč tudi Barce. Razni Dembeleji itd. pa... manj vidim ta PSG, raje ga mam
borjac
07. 05. 2026 11.02
Tega pravila , roka je penal , roka ni penal ??? tega ne razumem zakaj , pa še ne vem ali sem kje sploh srečal tak primer , sicer pa je bil PSG v igri hitrejši od Bayerna , preveč zvezdnikov Bayerna je zatajilo , Kompany je z Davisom prepozno reagiral ... moral bi zamenjati tudi Oliseja , ki je igral slabo in upočasnjeval počasni napad Nemcev, ..PSG je imel fantastičnega Kvaratskhelia , ki je rezal Bayernovo obrambo kot mortadelo , trener PSG-ja Enrigue je pokazal da ima več izkušenj kot Kompany , z pravimi potezami je zamašil luknje v obrambi , skozi katere so Nemci v Parizu dosegli 3 gole , Kompany je še malo zelen , čestitke PSG-ju za zasluženo napredovanje v FINALE .
Kolllerik
07. 05. 2026 15.09
Sodniki pošteno ogoljufali Bayern. priložnosti niso zaslužili napredovanja
NoriSušan
07. 05. 2026 10.58
Enrique spet pokazu kaj dela Barcina šola
motorist_mb
07. 05. 2026 10.44
Odličn trener,odličn dvojec in denar gre skup tak da gremo PSG 💪
assassin911
07. 05. 2026 10.26
Slavje po zaslugi arabskega denarnega toka sodnikom.
Koronavirusovec
07. 05. 2026 10.24
že pred okoli 7 let sem napovedal, da bo psg najboljši klub v evropi v nekaj letih, nazadnje je klub zmagal 2x zapored ligo prvakov leta 1990 po tem ko ga je šele prvič osvojil leto prej, zdaj je že skoraj jasno da bo zmagovalec finala psg, če gledamo kako se je trudil arsenal proti atleticu, medtem ko je psg premagal bayern za 2 gola (zadnji gol bayerna v 3:42 v podalšku, torej ko so psg igralci že vedeli da so zmagali in niso jemali obrambe resno)
RUBEŽ
07. 05. 2026 12.53
Ne vem, no. Jaz ne bi odpisal Arsenala.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763