Liga prvakov

Kijevski Dinamo na krilih Verbiča ostaja v boju za elito, Olimpijo v kvalifikacijah za EL čakajo Slovaki

Kijev, Zagreb, 14. 08. 2018 22.11 |

V četrti krog kvalifikacij za Ligo prvakov se je po zaslugi slovenskega reprezentanta Benjamina Verbiča uvrstil kijevski Dinamo. Benfica je izločila turški Fenerbače, nogometaši zagrebškega Dinama pa so se v nadaljevanje uvrstili po zmagi nad BATE Borisovom.

Kijevski Dinamo si je po zmagi nad praško Slavijo zagotovil napredovanje v naslednji krog. Velik delež k zmagi pred domačimi navijači je prispeval tudi slovenski reprezentant Benjamin Verbič, ki je z zadetkom v 11. minuti popeljal Ukrajince v vodstvo. Končni rezultat je v drugem polčasu postavil Artem Besiedin (2:0).

Benjamin Verbič je že v začetku tekme popeljal Dinamo v vodstvo.
Benjamin Verbič je že v začetku tekme popeljal Dinamo v vodstvo. FOTO:

Karabag, ki je v prvem krogu kvalifikacij izločil ljubljansko Olimpijo se je moral po porazu z BATE Borisovom moral posloviti od sanj o evropski jeseni. Po izenačenemu rezultatu na drugi tekmi (1:1), so se Belorusi v naslednji krog uvrstili po zaslugi izida prve tekme, ki se je končala z minimalno zmago.

Po zmagi z 2:0 v Astani, nogometaši zagrebškega Dinama niso imeli težkega dela. Kljub temu so na Maksimiru le enkrat zatresli mrežo Astane (1:0).

Benfica je po zaslugi prve tekme, ki jo je dobila z minimalno zmago (1:0) napredovala v naslednji krog. Druga tekma s Fenerbačejem v Carigradu se je končala z neodločenim izidom (1:1).

Če bo aktualni slovenski prvak Olimpija v 3. krogu kvalifikacij za evropsko ligo izločil finski HJK Helsinki, se bo za vstop v skupinski del Lige Europa potegoval s slovaškim Spartakom iz Trnave. Slednji je na domačih tleh izgubil proti Crveni Zvezdi, odločilni zadetek je v podaljških dosegel Nemanja Radonjić (2:1), priložnost za enajstmetrovke pa je v zadnji minuti zapravil Boris Godal. Slednji po prekršku Zvezde ni bil uspešen z bele točke.

Dinamo Kijev- Slavija Praga 2:0 (1:0)