Liga prvakov

Crvena zvezda v peklu šokirala Liverpool, PSG iz Neaplja 'le' s točko

Beograd, Neapelj, Madrid, 06. 11. 2018 20.50 |

Nogometaši Crvene zvezde, ki so se po več kot dveh desetletjih odsotnosti prebili v skupinski del Lige prvakov, so dosegli eno največjih zmag v novejši klubski zgodovini in na domačem stadionu Rajka Mitića premagali Liverpool (2:0). Atletico Madrid je maščeval poraz iz Dortmunda (2:0), Napoli in PSG pa sta se razšla z remijem (1:1).

Vrhunci tekme Inter - Barcelona
Pavkov je sredi drugega polčasa pomeril z razdalje in zabil izjemen gol za 2:0.
Pavkov je sredi drugega polčasa pomeril z razdalje in zabil izjemen gol za 2:0. FOTO: AP

Crvena zvezda je na Marakani dodobra osrečila več kot 55-tisočglavo množico navijačev. Že v 22. minuti je domače v vodstvo popeljal 24-letni srbski napadalec Milan Pavkov, ki je zadel po podaji Marka Marina iz kota. Če je bila pri prvem zadetku odločilna natančna podaja Marina, pa je drugi zadetek Liverpoola plod Pavkovega truda. Srbski napadalec je sprožil v 29. minuti s kakšnih 26 metrov in z desnico sprožil v Allisonov desni zgornji kot. Liverpool je imel v nadaljevanju pobudo, prihajal do priložnosti, a pekel Marakane je naredil svoje. Redsi so bili precej nenatančni pri strelih, le tri so sprožili v okvir vrat, kar deset pa jih je letelo mimo.

Liverpool je utrpel še drugi poraz v skupinskem delu sezoni Lige prvakov 2018/19, s čimer je naredil medvedjo uslugo Napoliju in Paris Saint Germainu, ki sta se v Neaplju razšla z remijem (1:1). Crvena zvezda je še enkrat več pokazala, da nasprotnike na Marakani v Evropi čaka pravi pekel, saj je po remiju z Napolijem na kolena spravila še Liverpool. Beograjčani imajo s štirimi točkami po štirih tekmah še povsem realne teoretične možnosti za napredovanje. Angleži lahko še kako obžalujejo zapravljeno priložnost Daniela Sturridgea, ki je še pred prvim golom Crvene zvezde iz neposredne bližine streljal čez gol. V drugem polčasu sta okvir vrat stresla še Mohamed Salah in Andrew Robertson, Salah pa je v zaključku tekme dvakrat blizu zadetka, a je prvič žogo z golove črte odbil eden od domačih branilcev, drugič pa se je z obrambo v sodnikovem podaljšku izkazal Milan Borjan

Delitev točk na San Paolu
V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je pot v mrežo domačih na stadionu San Paolo našel bočni branilec Juan Bernat, ki ga je s podajo v kazenskem prostoru lepo našel 19-letni francoski čudežni deček nogometa Kylian Mbappe. Napoli je v drugi polčas vstopil odločno in z namenom, da čimprej pride do izenačenja. Italijani so nizali številne priložnosti, a se je obramba Parižanov vselej nekako uspela izmazati. Nato pa je prišla 62. minuta, ko je na 1:1 izenačil Lorenzo Insigne iz enajstmetrovke, potem ko je neumen prekršek v kazenskem prostoru nad Josejem Callejonom storil Thiago Silva. PSG, ki je pred četrtim krogom skupinskega dela točke bolj potreboval kot Napoli, je znova prevzel pobudo in iskal priložnosti v napadu. Prvo resno je dočakal v 85. minuti, ko je Mbappe znotraj kazenskega prostora bil v dobrem položaju, a meril krepko mimo vrat Davida Ospine. Tekma se je tako končala z delitvijo točk. Skupina C je zdaj skorajda povsem odprta. Napoli in Liverpool imata na vrhu po šest točk, sledi PSG s petimi, zadnja pa je Crvena zvezda s štirimi točkami.

Atletico maščeval poraz
Atletico Madrid je uspel maščevati najhujši poraz pod vodstvom Diega Simeoneja. Potem ko so Madridčani pred dvema tednoma v Dortmundu izgubili z 0:4, so tokrat pred domačimi gledalci na Wandi Metropolitano z 2:0 ugnali Borussio Dortmund. Pod prvi zadetek se je podpisal Saul Niguez, ki mu je izdatno pomagal tudi eden od domačih branilcev, pod drugega pa s prefinjenim strelom in nesebično podajo Thomasa Parteyja pa francoski napadalec Antoine Griezmann.

Na drugi tekmi, ki se je začela ob 18.55, je Club Brugge hitro prišel do vodstva v Monte Carlu, ki ga je zlahka zadržal do konca. Natančneje še povišal. Že v uvodnih 24. minutah sta mrežo domačinov, ki jih ni uspel dvigniti niti novi trener Thierry Henry, zatresla Hans Vanaken (dvakrat) in brazilski napadalec Wesley. V drugem polčasu je v 85. minuti končni izid 0:4 postavil nizozemski vezist Ruud Vormer.