Liga prvakov

Inter ugnal Borussio in ostaja v igri za napredovanje

Milano, 23. 10. 2019 20.30 |

Samirju Handanoviću in soigralcem je uspelo. Doma so z 2:0 ugnali Borussio Dortmund, s katero so po treh krogih izenačeni na lestvici skupine F. Oboji imajo po štiri točke. V prvem polčasu je v polno meril Lautaro Martinez, ki je kasneje zastreljal enajstmetrovko, v drugem pa se je med strelce vpisal še Antonio Candreva.

Vrhunci srečanja Benfica - Lyon

Prvi polčas ni postregel z veliko priložnostmi. Prvo pravo smo dočakali šele v 22. minuti, ko je zaspala obramba gostov. To je izkoristil Lautaro Martinez, ki je vnovčil lepo podajo Stefana de Vrija. Po prvem zadetku spremembe na igrišču nismo videli, saj je bil ritem igre še naprej dokaj umirjen. Rumena podmornica je prvič resneje zapretila, ko je z razdalje sprožil Axel Witsel. Strel Belgijca pa je končal nad vrati Samirja Handanovića. Slovenski vratar je moral resneje posredovati šele ob koncu prvega dela. Z nizkim strelom je zapretil Jadon Sancho, a je Interjev kapetan ostal zbran.

V drugem polčasu so gostje igrali nekoliko bolj odprto, kar pa ni bilo dovolj za preobrat. Najprej je za Borussio zapretil Julian Brandt, a je Handanović ostal zbran in je strel ubranil. Nato je bil ponovno v lepi situaciji Sancho. Mladi Anglež se je znašel v osrčju kazenskega prostora, njegov strel pa so branilci Interja uspešno blokirali. Antonio Conte se je v 62. minuti odločil za zanimivo zamenjavo. Iz igre je potegnil Romela Lukakuja, namesto Belgijca pa je vstopil 17-letni Sebastiano Esposito. Poteza se je izkazala za zadetek v polno, saj je prav nadarjeni Italijan izsilil enajstmetrovko. Odgovornost nase je prevzel Martinez, a Argentincu se ni uspelo še drugič na tekmi vpisati med strelce, strel je ubranil Roman Bürki. Borussia pa zapravljeno ni znala kaznovati, le nekaj minut kasneje je zmagovalca po hitrem protinapadu odločil Antonio Candreva. Pohvale za predstavo si tokrat najbolj zasluži Interjeva obramba, ki je delovala zares odlično. Dortmundčanom je v 90 minutah igre dopustila le pet strelov na svoja vrata.

Tako Inter kot Borussia imata po treh tekmah štiri točke. V skupini F vodi Barcelona s sedmimi, medtem ko ima zadnja Slavija le eno.

Postava Inter - Borussia

Lestvice skupin

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.47

Zmaga za Inter!

Domačini so slavili z 2:0. Zabila sta Lautaro Martinez in Antonio Candreva.

89'

Goool!

Inter je zmagovalec super pomembne tekme. Za 2:0 je zabil Antonio Candreva po odličnem protinapadu.

87'

Bo Borussia kaznovala zapravljivi Inter?

Nemci imajo le še nekaj minut, da pridejo do izenačenja, s katerim bi bili v gostujočem taboru zagotovo zelo zadovoljni.

82'

Lautaro Martinez zastreljaj najstrožjo kazen!

Slab strel Argentinca, kar je z obrambo izkoristil Roman Burki. Izid še naprej 1:0.