Laziu domači remi dovolj za osmino finala, Borussia slavila v Rusiji

Rim, Pariz, Leipzig, London, Kijev, 08. 12. 2020 20.30 |

M.J., STA
0

V zadnjem krogu skupinskega dela nogometne Lige prvakov je rimski Lazio doma gostil belgijski Club Brugge. Dvoboj se je končal brez zmagovalca (2:2). Sinje-modri so si s tem zagotovili preboj v osmino finala. Že prej si je mesto v izločilnih bojih priborila Borussia iz Dortmunda, ki je slavila na gostovanju pri ruskem Zenitu (2:1)

• Vrhunci torkovih tekem zadnjega kroga skupinskega dela Lige prvakov (2. del)
    12:59
    Vrhunci torkovih tekem zadnjega kroga skupinskega dela Lige prvakov (2. del)
  • Vrhunci torkovih tekem zadnjega kroga skupinskega dela Lige prvakov (1. del)
    11:23
    Vrhunci torkovih tekem zadnjega kroga skupinskega dela Lige prvakov (1. del)
Lazio je v izločilnih bojih Lige prvakov.
Lazio je v izločilnih bojih Lige prvakov. FOTO: AP

Dvoboji zadnjega dneva skupinskega dela Lige prvakov so ostali v senci neljubega dogodka v Parizu, ko je bila tekma zaradi rasističnega incidenta najprej prekinjena, nato še odpovedana.. V skupini H bo torej odločitev padla za zeleno mizo. Leipzig Kevina Kampla, ki je igral do 75. minute, je premagal Manchester United s 3:2 in bo zagotovo nastopil v izločilnih bojih. V skupini E sta v osmino finala napredovala Chelsea in Sevilla, med 32 najboljših v evropski ligi pa Krasnodar.

Leipzig vs Manchester United
Leipzig vs Manchester United FOTO: Sofascore.com

V skupini F je Lazio z zmago proti neposrednemu tekmecu Bruggeju zasedel drugo mesto - Borussia Dortmund je prva, Brugge tretji, zadnji pa Zenit. Zanimiv je bil razplet v skupini G. Barcelona je na domačem igrišču doživela prvi poraz v ligi prvakov in zdrsnila na drugo mesto. Prvi je Juventus, ki je na Nou Campu zmagal s 3:0, Dinamo Kijev pa si je zagotovil mesto v evropski ligi.