Juventus odbil vse napade evropskega prvaka za minimalno zmago

Torino, 29. 09. 2021 20.47 |

Aljoša Vekić, Jakob Batič, Nina Mihalič
29

Nogometaši Juventusa so s srčno in taktično dovršeno igro z zadetkom Federica Chiese v prvi minuti drugega polčasa prišli do pomembne zmage nad aktualnim evropskim klubskim prvakom Chelseajem (1:0). Ta je bil sicer večji del tekme boljši tekmec, a so bili tokrat Romelu Lukaku, Kai Havertz in druščina premalo natančni v zaključku akcij. Juventus z drugo zmago in šestimi točkami zaseda vrh skupine H.

Zadetek Federica Chiese za 1:0 proti Chelseaju

Thomas Tuchel se je v primerjavi s porazom minuli konec tedna proti Manchester Cityju odločil za tri spremembe. Thiago Silva je dobil priložnost namesto poškodovanega Reeca Jamesa, Kai Havertz namesto N'Goloja Kanteja, ki je oddal pozitiven test na koronavirus, Hakim Ziyech pa bo kot del taktične zamenjave nadomestil Tima Wernerja, ki je na klopi. Tudi Massimilliano Allegri se je odločil za tri spremembe. Paulo Dybala in Alvaro Morata nista začela, ker sta poškodovana, vratar Mattia Perin pa je svoje mesto odstopil Wojciechu Szczesnyju. Začela sta Danilo in Adrien Rabiot, stara dama pa v konici napada sploh nima pravega napadalca.

V uvodnih 15 minutah je na zelenici Allianz Stadiuma v Torinu prevladovala zasedba aktualnih evropskih klubskih prvakov iz Londona, ki so oslabljenemu Juventusu "skrili" žogo, a posebej nevarni za tekmečeva vrata nogometaši v modrih dresih niso bili. Varovanci Massimiliana Allegrija so se po uvodnem pritisku gostov le prebudili in začeli kazati zobe; tako je v 20. minuti po napaki Matea Kovačića na sredini igrišča Federico Bernardeschi stekel v hiter protinapad in z roba kazenskega prostora močno meril v desni spodnji kot gostujočih vrat, a je žoga za las švignila mimo desne vratnice. Stara dama se je opogumila, vse več je bil pri žogi agilni Kolumbijec Juan Cuadrado, ki je bil glavni kreator napadalnih akcij črno-belih.

Do konca prvega polčasa smo videli le še poizkus Bernardeschija iz prostega strela, ki pa je meril naravnost v živi zid.

Statistika tekme Juventus – Chelsea
Statistika tekme Juventus – Chelsea FOTO: Sofascore.com

Sanjski vstop Juventusa v drugi polčas
Le nekaj sekund po začetku drugega dela igre so domači povedli. Bernardeschi je z lepo globinsko podajo našel razigranega Federica Chieso, ki je ob Antoniu Rüdigerju uspel ugnati Edouarda Mendyja

Juventus bi lahko podvojil vodstvo, a je bil v 64. minuti v zaključku akcije premalo zbran Federico Bernardeschi. V drugi polovici drugega dela igre pa je vajeti igre znova prevzel londonski velikan, ki je nanizal nekaj polpriložnosti, a brez želenega učinka. Še najbližje izenačenju izida sta bila Lukaku in Havertz. Prvi je v izdihljajih šestminutnega sodnikovega dodatka iz neposredne bližine meril prek vrat, medtem ko je drugi minuto pred koncem rednega dela igre po strelu z glavo dodobra ogrel dlani Wojciecha Szczesnyja.

Federico Chiesa je bil najboljši igralec tekme proti Chelseaju
Federico Chiesa je bil najboljši igralec tekme proti Chelseaju FOTO: Sofascore.com

Domači so junaško odbili vse napade gostov, ki so močno pritiskali proti vratom, a je poljski čuvaj mreže Juventusa ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Črno-beli so z drugo zaporedno zmago zavihteli na vrh skupine H. Chelsea in ruski Zenit sta s tremi točkami na drugem oziroma tretjem mestu, švedski Malmö pa je trenutno še brez točke na svojem kontu.