Liga prvakov

Maribor z drugo zmago gladko v nadaljevanje kvalifikacij Lige prvakov

Maribor, 17. 07. 2019 22.07 |

Nogometaši Maribora so brez napake opravili svoje delo v 1. krogu kvalifikacij za Ligo prvakov. Vijoličasti so zmagali na obeh tekmah proti islanskemu tekmecu Valurju. Na povratni tekmi v Ljudskem vrtu je bilo 2:0. Štajerce v naslednjem krogu čaka švedski tekmec.

Mariborčani so brez velikih težav odpravili islandskega tekmeca.
Mariborčani so brez velikih težav odpravili islandskega tekmeca. FOTO: Damjan Žibert

Mariborčani so sila zanesljivo opravili svojo nalogo v uvodnem delu evropske sezone. Na prvi oviri v kvalifikacijah za Ligo prvakov proti Valurju iz Reykjavika niso imeli težav, saj so zmagali na obeh tekmah, poleg tega so svojo mrežo ohranili nedotaknjeno vseh 180 minut.

Na prvi tekmi na Islandiji so zmagali s 0:3, gole so dosegli Špiro Peričić, Dino Hotić in Rok Kronaveter. Na povratni v Ljudskem vrtu je bilo 2:0, Valur je bil preslab tekmec, Maribor je napredoval s skupnim izidom 5:0. Trener Darko Milanič je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić, Kotnik, Kronaveter, Tavares. Zaradi poškodb so izven pogona še vedno Zahović, Rajčević, Uskoković, Žugelj in Kolmanič.

izid

Štajerci so že na uvodu pokazali, da imajo le en cilj, gladko uvrstitev v 2. krog izločilnih bojev, prvi gol na tekmi je že v 11. minuti dosegel Kronaveter, poletna okrepitev Maribora. Na drugi gol ni bilo potrebno čakati dolgo, v 32. minuti je vodstvo povišal kapetan Marcos Tavares, to je bil tudi izid prvega polčasa.

Marcost Tavares in Rok Kronaveter sta dosegla gola za Maribor že v prvem polčasu. FOTO: Damjan Žibert

Tudi v drugih 45 minutah so imeli Mariborčani pobudo, a se rezultat ni spremenil. Milanič se je v 57. minuti odločil za dvojno menjavo, z igrišča sta odšla Kotnik in Kronaveter, v igro sta vstopila Jasmin Mešanović in Rudi Požeg Vancaš. Slednji je imel v 68. minuti izjemno priložnost, a se je izkazal vratar Valurja, v 71. minuti pa je z glavo streljal malce mimo vratnice. V 74 minuti je sledila še zadnja mariborska menjava, Kramarič je v igro vstopil namesto Vrhovca. Do konca se izid ni več spremenil, Mešanović je imel še priložnost v sodnikovem podaljšku, a je nogometaš Valurja odbil žogo z golove črte in Maribor je pred svojimi navijači vknjižil novo lepo evropsko zmago.

Znan je tudi mariborski tekmec v naslednjem krogu kvalifikacij, to je švedski AIK, ki je s skupnim izidom 4:3 izločil armenski Ararat, na povratni tekmi so gostiltelji zmagali s 3:1.