Minimalna zmaga Porta v Sevilli premalo za napredovanje, Chelsea med štiri

Sevilla, 13. 04. 2021 23.19 |

STA, M.G.
0

Nogometaši Chelseaja so se kljub porazu na povratni tekmi četrtfinala Lige prvakov (0:1) uvrstili v polfinale. Angleži so bili kljub porazu in fantastičnem zadetku Mehdija Taremija v skupnem seštevku boljši od Porta, potem ko so prvo tekmo dobili z 2:0.

• Vrhunci tekme Chelsea - Porto
    18:10
    Vrhunci tekme Chelsea - Porto
  • Vrhunci tekme PSG - Bayern (0:1)
    11:02
    Vrhunci tekme PSG - Bayern (0:1)

Chelsea je v Sevilli – tam sta bili odigrani obe tekmi s Portom – brez večjih težav zadržal prednost s prve tekme. Čeprav so imeli Portugalci več od igre in prvo uro izrazito terensko premoč, si resnejših priložnosti niso priigrali. V zaključku so fizično precej padli, tako so Angleži prevzeli pobudo, a jim obrambe tekmeca ni uspelo predreti z zadetkom. Edinega na tekmi je dosegel Porto v četrti minuti sodnikovega podaljška.

Iranski napadalec Mehdi Taremi bo zagotovo med kandidati za zadetek sezone v Ligi prvakov. S "škarjicami" je žogo poslal v stičišče vratnice in prečke. Do konca tekme je ostala minuta, v kateri pa Porto ni več prišel do priložnosti za podaljška in Chelsea se je osmič v zgodovini uvrstil med štiri najboljša evropska moštva.

Najbolje ocenjeni posameznik tekme Chelsea - Porto.