Liga prvakov

Borussia (M) 'pustošila' v Ukrajini, remi Atletica v Moskvi, dragocena zmaga Reala

Moskva, 03. 11. 2020 23.21 |

Madridski Atletico, za katerega je vso tekmo branil slovenski čuvaj mreže Jan Oblak, je na gostovanju v Moskvi pri Lokomotivi iztržil remi (1:1). Šlo je za dvoboj tretjega kroga skupinskega dela Lige prvakov. Odlično razpoložena je bila Borussia iz Mönchengladbacha, ki je Šahtaru iz Donjecka zabila kar šest golov (6:0). Madridski Real je doma prišel do težke, a zelo pomembne zmage proti Interju (3:2). Odločilni gol je deset minut pred koncem zabil Rodrygo.

• Vrhunci: 3. krog torkovih tekem Lige prvakov (drugi del)
    15:42
    Vrhunci: 3. krog torkovih tekem Lige prvakov (drugi del)
  • Vrhunci: 3. krog torkovih tekem Lige prvakov (prvi del)
    12:52
    Vrhunci: 3. krog torkovih tekem Lige prvakov (prvi del)

V Moskvi so Jan Oblak, ki je branil vso tekmo in ni imel veliko dela, ter soigralci povedli v 18. minuti, ko je zadel Jose Maria Gimenez. Angel Correa je za Špance zadel še prečko, a v 25. minuti je Oblaka z bele pike ugnal Anton Mirančuk. V drugem polčasu je tudi Koke zadel prečko, Atletico je bil boljši, a tega ni znal nadgraditi z zmago. Na drugi tekmi skupine je Salzburg gostil stoodstotnega branilca naslova Bayern in izgubil z 2:6. Avstrijci so povedli z golom Mergima Berishe v četrti minuti. Bavarci so izenačili z enajstmetrovko Roberta Lewandowskega v 21. minuti, povedli pa v 44. z avtogolom Rasmusa Kristensena. Za novo izenačenje je poskrbel Masaya Okugawa v 66., Jerome Boateng pa je v 79. minuti zadel za zmago Bavarcev, ki so jo nato potrdili še Leroy Sane, Lewandowski in Lucas Hernandez.

Diego Simeone
Diego Simeone FOTO: AP

V skupini B je Borussia Mönchengladbach po dveh remijih vpisala zmago – ugnala je doslej vodilni Šahtar Donjeck in to kar s 6:0. Do slavja je prišla že po izjemnem prvem polčasu, ki ga je dobila s 4:0 po dveh golih Alassana Pleaja (v drugo je zadel izjemnim udarcem od daleč), enem golu Ramyja Bensebainija in avtogolu Valerija Bondarja. Lars Stindl je v 65. minuti povišal že na 5:0, svoj tretji gol na tekmi pa je za 6:0 prispeval Plea v 79. minuti. Na drugi tekmi skupine je Samir Handanović z milanskim Interjem gostoval pri madridskem Realu. Karim Benzema je domače popeljal v vodstvo v 25. minuti, Sergio Ramos pa je z glavo povišal na 2:0 v 33. Lautaro Martinez je v 35. minuti Italijane, za katere je Nicolo Barella zadel tudi prečko, vrnil v igro, Ivan Perišić pa je izenačil na 2:2 v 69. minuti. V 80. pa je Rodrygo Špancem spet priigral vodstvo.

Midtjylland je gostil Ajax in izgubil z 1:2. Nizozemci so povedli že v prvi minuti, zadel je Antony, podajalec pri prvem golu Dušan Tadić pa se je sam vpisal med strelce v 13. minuti. Pet minut pozneje je za Dance zadel Anders Dreyer.

V skupini C je Porto ugnal Olympique Marseille s 3:0. Portugalcem je vodstvo priigral Moussa Marega v četrti minuti, Dimitri Payet pa je deseti pri Francozih zapravil najstrožjo kazen. Jo je pa v 28. minuti na drugi strani unovčil Sergio Oliveira za 2:0. Za 3:0 je v 69. minuti poskrbel Marulanda Fernando Luis Diaz. Manchester City je s 3:0 odpravil Olympiakos, Angleži so povedli v 13. minuti z golom Ferrana Torresa, v 81. je zadel Gabriel Jesus, v 90. pa še Joao Cancelo.