Liga prvakov

Oblak in Sarma prejela evrogola, a zmagala, hat-trick Neymarja

Pariz, Madrid, 03. 10. 2018 20.51 |

Slovenska vratarja v aktualni sezoni Lige prvakov Jan Oblak (Atletico Madrid) in Samir Handanović (Inter) sta vknjižila še drugo zaporedno zmago. Atletico Madrid je s 3:1 slavil na domačem stadionu proti Club Bruggu, Inter pa je v gosteh premagal PSV (1:2). Nogometaši Paris Saint-Germaina so na domačem Parku princev visoko, s 6:1 premagali Crveno zvezdo.

• Vrhunci tekme Atletico Madrid - Brugge
    03:28
    Vrhunci tekme Atletico Madrid - Brugge
  • Vrhunci tekme PSV Eindhoven - Inter Milano
    03:37
    Vrhunci tekme PSV Eindhoven - Inter Milano

PSV je v Eindhovnu povedel prek Pabla Rosaria, ko je Samir Handanović po močnem strelu Nizozemca lahko v zanj značilnem slogu le s pogledom pospremil žogo v gol. Inter je do izenačenja prišel še pred koncem prvega polčasa, ko je z roba kazenskega prostora odbitek v mrežo domačinov silovito pospravil vezist Radja Nainggolan. Inter je do vodstva prišel v drugem polčasu prek Maura Icardija. Ta je zatresel mrežo PSV-ja v 60. minuti, ko je gromozansko napako storil domači vratar Jeroen Zoet.

Oblak prejel zadetek, Atletico zmagal
Atletico Madrid je prišel do druge zmage v tej sezoni Lige prvakov. Madridčani so na domačem stadionu Wanda Metropolitano, kjer bo prihodnje leto tudi finale Lige prvakov, s 3:1 premagali Club Brugge. Dva zadetka za ekipo Jana Oblaka, ki je bil nemočen ob sijajnem strelu Arnauta Groenevelda, je zabil Antoine Griezmann, zadnjega pa je globoko v sodnikovem dodatku drugega polčasa zabil Koke.

Oblak je bil nemočen ob strelu Groenevelda.
Oblak je bil nemočen ob strelu Groenevelda. FOTO: AP

V skupini A je tako kot Atletico do druge zmage prišla tudi Borussia Dortmund, ki je s 3:0 premagala Monaco. Ta tako kot Brugge ostaja brez točk.

Alisson reševal Liverpoolčane v Neaplju, pot mrežo le našel Insigne
Liverpool, eden od favoritov za osvojitev Lige prvakov v tej sezoni, se je po zmagi na prvi tekmi proti PSG-ju tokrat opekel na stadionu San Paolo v Neaplju. Četa Carla Ancelottija je po silovitem pritisku v drugem polčasu – goste je večkrat reševal Allison Becker – pot v mrežo našla v 90. minuti tekme. Mož odločitve je bil Lorenzo Insigne.

Nogometaši Paris Saint-Germaina so na domačem Parku princev visoko, s 6:1 premagali Crveno zvezdo. S tem so vknjižili prvo zmago v novi sezoni, blestel pa je Brazilec Neymar, ki je zabil hat-trick. To je bil njegov drugi v Ligi prvakov

Neymar
Neymar FOTO: AP

Poleg razpoloženega Neymarja, ki je prvi po Cristianu Ronaldu in letu 2009 zabil dva gola s prostih strelov na eni tekmi Lige prvakov, so zadetke prispevali še Edinson Cavani, Angel di Maria in Kylian Mbappe. Mreža Crvene zvezde je bila polna že v prvem polčasu, potem ko je brazilski virtuoz iz prostega strela s kakšnih 21 metrov v 20. minuti mojstrsko premagal vratarja Milana Borjana. Na 2:0 je dve minuti kasneje povišal prav Neymar, ki je izkoristil dobro podajo Mbappeja. V 37. minuti je na semaforju pisalo že 3:0, ko je zabil Cavani. V drugem polčasu je obramba Beograjčanov, ki so v prvem krogu doma presenetljivo odvzeli točko Napoliju, delovala precej bolj trdno. Pa vendarle so Parižani uspeli zabiti dva zadetka prek Neymarja in Mbappeja.

Schalke ostaja neporažen
Na drugi tekmi, ki se je začela ob 18.55, je Schalke prišel do gostujoče zmage v Moskvi, kjer je na areni RZD z 1:0 premagal Lokomotivo. Schalke tako ostaja neporažen v letošnjem skupinskem delu Lige prvakov, potem ko je na prvi tekmi remiziral s Portom, Lokomotiva pa ostaja pri ničli, potem ko je uvodoma izgubila na gostovanju pri Galatasarayu.

PSG - Crvena zvezda 6:1 (4:0)
Neymar 20., 22., 81., Cavani 37., Di Maria 42., Mbappe 70.

Lokomotiva Moskva - Schalke 0:1 (0:0)