Liga prvakov

Od evforije do tragedije: pri zagrebškem Dinamu povsem na tleh po zapravljeni zmagi

Zagreb, 07. 11. 2019 14.33 |

Nogometaši zagrebškega Dinama so bili le nekaj trenutkov oddaljeni od izjemnega uspeha, saj bi bili v primeru zmage nad ukrajinskim Šahtarjem z nogo in pol že uvrščeni v izločilne boje elitne lige prvakov. Toda kontroverzne odločitve glavnega sodnika Felixa Brycha in predvsem napake v ožji obrambi modrih so botrovale končnemu remiju (3:3), ki je zasedbi Nenada Bjelice močno otežil pot do uresničitve želenega cilja.

Še v tretji minuti dodatka glavnega sodnika obračuna v hrvaški prestolnici Felixa Brycha so nogometaši Dinama držali v rokah zlata vredno zmago proti ukrajinskemu Šahtarju, ki se je predstavil v solidni luči, a nič več kot to.

Nato pa je nastopilo obdobje med 94. in 97. minuto, ko so nabito polne tribune maksimirskega stadiona občutile krut prehod od evforije do velike žalosti, saj končni izid 3:3 veliko bolj ustreza neposrednemu tekmecu Zagrebčanov v boju za končno drugo mesto v skupini E elitne lige prvakov in posledično za uvrstitev v osmino finala. Čeprav so z novo odlično predstavo vnovič 'šokirali' nogometno Evropo, je bilo vzdušje v garderobi modrih po tekmi klavrno. Po navedbah hrvaških medijev so tekle tudi solze, vratar Dominik Livaković pa je na kratko orisal občutke, ki ga prevevajo po tako nesrečnem remiju: "To se zgodi enkrat v življenju profesionalnega nogometaša, da od trenutkov neverjetne sreče v le nekaj minutah preide v trenutke velikanske apatije in žalosti. Težko je reči karkoli pametnega, a ko bomo vse skupaj malce bolj podrobno analizirali, bomo prišli do ugotovitve, da smo si za izgubo pomembnih točk krivi sami."

Trenutek, ki je nabito polne tribune zagrebškega Maksimira spremenil v eno veliko žalost. FOTO: AP

'VAR je ena velika prevara'
Tvorec preporoda zagrebškega Dinama v zadnjih 15 mesecih, trener Nenad Bjelica, je po tekmi bentil nad določenimi odločitvami sodnika Brycha, ki naj bi po njegovem mnenju precej oškodoval njegovo moštvo na poti do še enega rezultatskega presežka v najelitnejšem klubskem tekmovanju na svetu. "Imeli smo vse v svojih rokah, res pa je, da bi lahko v prvem polčasu dosodil (sodnik Brych, op. p.) najstrožjo kazen tudi v našo korist. Menim, da je Šahtar že zdavnaj izkoristil svoj bonus sreče, saj je prav neverjetno, kako mu s pomočjo boginje Fortune uspevajo rezultatski zasuki v zaključkih tekem. Če se dotaknem še sistema VAR, je okrog tega nastal pravi cirkus. Poglejte si zadnje sporne situacije v angleškem in italijanskem prvenstvu, ko se tudi sodniki niso znali pravilno odločiti. Podobno je bilo tudi tokrat, da so odločitve VAR-a močno prevesile tehtnico na stran enega moštva. V tem primeru Šahtarja," je brez dlake na jeziku povedal razočarani trener modrih Bjelica.