Salah in Origi poskrbela za šesti naslov Liverpoola v Ligi prvakov

Madrid, 01. 06. 2019 22.45 |

A.V./M.G./M.J.
185

Nogometaši Liverpoola so zmagovalci Lige prvakov v sezoni 2018/19, potem ko so v finalu premagali zasedbo Tottenhama z 2 : 0. Strelca zadetkov za varovance Jürgena Kloppa sta bila Mohamed Salah in rezervist Divock Origi. Tekma sicer ni upravičila slovesa 'tekme vseh tekem', saj smo več ali manj spremljali šahovsko partijo.

• Mohamed Salah zanesljivi izvajalec najstrožje kazni za vodstvo Liverpoola 1 : 0
    02:34
    Mohamed Salah zanesljivi izvajalec najstrožje kazni za vodstvo Liverpoola 1 : 0
  • Divock Origi je z zadetkom v 88. minuti postavil piko na i velikemu slavju Liverpoolovih navijačev
    02:00

Liverpool se je šestič v klubski zgodovini razveselil naslova v najelitnejšem klubskem tekmovanju na svetu in se s tem zasidral na tretjem mestu večne lestvice. Pred redsi sta le še Real Madrid s 13 in AC Milan s sedmimi naslovi. To je bil obenem prvi naslov za trenerja Jürgena Kloppa.

Skomina poskrbel za najhitreje dosojeno enajstmetrovko v Ligi prvakov
Že uvodna minuta je prinesla šokanten trenutek za navijače spursov, ki so le nemo pospremili odločitev glavnega sodnika obračuna Damirja Skomine, ki je po igranju z roko v kazenskem prostoru Mousse Sissokoja upravičeno dosodil najstrožjo kazen za redse. Zanesljivi izvajalec enajstmetrovke je bil Mohamed Salah. Po začetnem šoku so varovanci argentinskega strokovnjaka Mauricia Pochettina vzeli vajeti igre v svoje noge; čuvaju mreže Liverpoola Alissonu Beckerju so pretili Heung-Min Son, Christian Eriksen in Dele Alli. V 17. minuti je Trent Alexander-Arnold sprožil strel od daleč, a je žoga zletela mimo vrat. Rdečim iz mesta Beatlov je uspelo umiriti igro na sredini igrišča, vse, kar so si pripravili nogometaši na obeh straneh do konca prvega dela igre, pa je slonelo na posamičnih vložkih, ki niso obrodili sadov.

Po veliki zmagi se je Jürgen Klopp znašel na rokah svojih varovancev.
Po veliki zmagi se je Jürgen Klopp znašel na rokah svojih varovancev. FOTO: AP

V pričakovanju 'jokerja' Moure
Največji dolžnik prvega polčasa na strani spursov je bil Harry Kane, ki se mu je poznala daljša odsotnost zaradi poškodbe. Mnogi so pričakovali, da bo Pochettino že takoj na začetku drugega polčasa v igro poslal velikega junaka Lucasa Mouro, ki je odločil razburljivi polfinale v Amsterdamu. Prvi so v drugem polčasu v 53. minuti poskusili redsi, ko je od daleč poskusil Fabinho, Hugo Lloris, pa je brez večjih težav njegov strel ukrotil. Londončani so prevladovali v drugih 45 minutah, imeli več igralnega časa žogo v svoji posesti, a bili obenem premalo konkretni v fazi napada. Za Tottenham je poskusil Dele Alli, a je bil Virgil Van Dijk dovolj blizu, da je njegov poskus pravočasno blokiral.

TEKMA

Z vstopom omenjenega Moure so navijači spursov pričakovali še en čudež v Brazilčevi režiji, toda obramba Liverpoola je bila dovolj zbrana, da je znala ustaviti vsak resnejši poskus tekmeca. Nevarno je v 69. minuti poskusil James Milner, čigar strel je zletel za las mimo leve vratnice Tottenhamovih vrat. Med 79. in 82. minuto pa so imeli Londončani štiri izjemno lepe priložnosti za izenačenje. Najprej je Dele Alli z glavo meril prek vrat, nato pa so poskusili še Moura, Son in Eriksen, a je bil ob vseh poskusih Alisson Becker na pravem mestu. Kar Tottenham ni izkoristil, je na drugi strani Liverpool prek rezervista Divocka Origija, ki je z natančnim diagonalnim strelom z leve strani z roba kazenskega prostora ugnal nemočnega Llorisa.

V sodniškem dodatku je Pocchetinova četa vse sile usmerila v napad, a kaj, ko so bili Son, Danny Rose in Kane nenatančni. Ostalo je pri izidu 2 : 0 za redse, ki so se povsem zasluženo razveselili svoje šeste lovorike v Ligi prvakov.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.57

LIVERPOOL ŠESTIČ PRVAK

Liverpool se veseli šeste lovorike v Lige prvakov, mi pa se za nocoj poslavljamo s komentarjem v živo. Spremljate odzivi po tekmi na naši strani.

90+5'

KONEC TEKME V MADRIDU!

LIVERPOOL JE ZMAGOVALEC LIGE PRVAKOV V MADRIDU! Z 2:0 so premagali zasedbo Tottenhama in šestič v zgodovini kluba osvojili Ligo prvakov.

90+3'

Alisson v odlični dnevni formi

Alisson je danes zaustavil prav vse poskuse Tottenhama, tudi zadnjega Sona.

90'

Zadnja menjava pri Liverpoolu

Joe Gomes je vstopil v igro, iz igre pa je odšel Sadio Mane.

88'

GOOOL LIVERPOOOLA!

DIVOCK ORIGI JE ZATRESEL MREŽO TOTTENHAMA ZA VODSTVO L'POOLA Z 2:0. Origi je podaji Joela Matipa z roba kazenskega strela z natančnim strelom na oddaljeno vratnico matiral tokrat nemočnega Llorisa.