Pred televizorjem v majhni leseni uti na koncu Vižmarij sedijo Rok, Edo, Pero, Gregor, Tadej, Staš, Anže, Vito, Andrej, Jernej in David. Na steni visi bel dres Cristiana Ronalda, na mizi pred ekranom je desetica Luisa Figa.

Po stenah so izobešeni šali in zastave Real Madrida, največja pa je razgrnjena zunaj pred zeleno žičnato ograjo, nad njo je svetlobna veriga, v ozadju se dvigujeta Šmarna gora in Grmada.

Navijači Reala pod Šmarno goro
Navijači Reala pod Šmarno goro FOTO: 24ur.com

Fantje so se dobili že ob sedmih zvečer, saj je ogled Lige prvakov vedno tudi obredno druženje, ne gre le za tekmo. Pri Roku doma se ob vseh pomembnih obračunih na zelenici sestajajo že leto dni.

Naokrog taca tudi 12-letna zlata prinašalka Rina, ki upa, da morda kje leži še kakšen čevapčič, ki jih je na žaru pred uto pekel Gregor.

Gregorjevi čevapčiči
Gregorjevi čevapčiči FOTO: 24ur.com

Ko je videla, da ji pasja usoda tokrat ni naklonjena, se je zleknila na travo pred zastavo in zasmrčala. To ji je uspevalo do 36. minute tekme, ko je v uti eksplodiralo.

Speča Rina
Speča Rina FOTO: 24ur.com

Rok in Tadej sta nam ravno razlagala, kako Realu letos v domači La Ligi pač ni šlo, zato vse stavijo na Ligo prvakov, ko so na noge skočili tudi fantje za njunim hrbtom. Gol, bo gol?! Bo!

Glasno proslavljanje v uti se je začelo, Rina pa je nejevoljno dvignila svojo kosmato glavo, saj se zaradi huronskega navdušenja fantov spati pač ni več dalo.

Zbujena Rina
Zbujena Rina FOTO: 24ur.com

Seveda smo to tudi posneli in nato takoj predvajali v našem studijskem delu med polčasom. "Tudi v Sloveniji marsikdo navija za beli balet, zagotovo to vemo, saj smo dobili posnetek, kako so se zbrali navijači Real Madrida v Sloveniji," je dejala Sanja Modrić. In potem so se na malih zaslonih širom Slovenije prikazali fantje iz Vižmarij, ko so planili v zrak.

Takoj zatem so jim mobilni telefoni skoraj pregoreli. Da so jih videli na naši televiziji, so jim sporočali sorodniki, prijatelji, sosedje. Pa tudi nasprotniki: "Da ne boste na koncu jokali," je Roku v šali poslal sporočilo Haris, ki je velik navijač največjega Realovega domačega konkurenta, Barcelone.

Harisovo sporočilo in nova runda čevapčičev
Harisovo sporočilo in nova runda čevapčičev FOTO: 24ur.com

Jokali sicer niso, jih je pa pred polovico drugega polčasa prešerna volja vseeno zapustila. "Avt je bil tam, naj gre gledat. Zakaj ne gre gledat VAR-a?" so proti sodniku bentili ob golu Cityjevega Kevina De Bruyna v 67. minuti. Niso bili uslišani in rezultat 1:1 se je vlekel vse do konca prve polfinalne tekme. V 89. minuti bi skoraj spet skočili v zrak, vendar je bil angleški vratar na pravem mestu.

V uti
V uti FOTO: 24ur.com

Kar je pomenilo, da so Angleži v Španiji dosegli dragocen gol v gosteh. Sinoči so namreč igrali na legendarnem stadionu Santiago de Bernabeu v Madridu, prihodnjo sredo pa bo povratna tekma na Etihadu v Manchestru.

Takrat bo znano, kdo se bo 10. junija v Istanbulu boril za evropsko krono. O enem finalistu bosta torej odločila Real Madrid in Manchester City, drugi pa bo zagotovo prišel iz Milana. Vprašanje je le, ali bo to AC Milan ali Inter. Morda bomo bližje odgovoru že nocoj, ko se bosta oba kluba pomerila v prvem polfinalnem obračunu. V prestolnici Lombardije bomo seveda tudi mi, prenos v živo pa si boste lahko ob 20.30 ogledali tudi na Kanalu A.

Fantje izpod Šmarne gore pa so optimisti, prepričani so, da prihodnji mesec v Turčijo potujejo prav njihovi ljubljeni, saj v gosteh (menda) igrajo še boljše kot doma ...