Liga prvakov

Ronaldu prvi gol nove sezone Lige prvakov, Šeško s Salzburgom do remija

Bern, 14. 09. 2021 20.31 |

Pod prvi zadetek nove sezone elitne Lige prvakov se je podpisal nihče drug kot Cristiano Ronaldo, a je njegov Manchester United na gostovanju v Bernu pri tamkajšnjih Young Boys ostal brez zmage (1:2). Na tekmi na stadionu Sanchez Pizjuan med Sevillo in Salzburgom pa smo bili priča kar štirim enajstmetrovkam, ekipi pa sta se razšli brez zmagovalca (1:1). V Ligi prvakov je za rdeče bike debitiral tudi slovenski napadalec Benjamin Šeško, ki pa je tokrat ostal brez podaje ali zadetka.

Vrhunci tekme Villarreal - Atalanta

V Bernu se je zdelo, da bo večer potekal v znamenju povratnika k rdečim vragom Cristiana Ronalda. Že v 13. minuti se je po fantastični podaji rojaka Bruna Fernandesa vpisal med strelce. Pravzaprav je to bil prvi gol nove sezone Lige prvakov. A zvezdniški večer CR7 je pokvaril kar njegov soigralec Aaron Wan-Bissaka, ki je zaradi grobega starta s podplatom moral predčasno pod prho. Z igralcem manj je bilo delo za Ronalda in soigralce precej oteženo, za nameček je v drugem polčasu ob rezervistu Raphaëlu Varanu izjemno spretno žogo v mrežo poslal kamerunski vezist Nicolas Moumi Ngamaleu. Ko je že kazalo, da se bo tekma v švicarski prestolnici zaključila z remijem, pa je v peti minuti sodnikovega dodatka drugega polčasa po neverjetni napaki ob podaji Jesseja Lingarda vratarju Davidu de Gei pičil ameriški napadalec Jordan Siebatcheu. Rdeči vragi so bili tako na kolenih, Young Boys pa so se razveselili presenetljive zmage v skupini F.

Statistika Cristiana Ronalda na tekmi z Young Boys
Statistika Cristiana Ronalda na tekmi z Young Boys FOTO: Sofascore.com

V skupini G je Salzburg z mladim slovenskim napadalcem Benjaminom Šeškom, ki je tekmo začel, gostoval v Andaluziji pri Sevilli in v 13. minuti zapravil najstrožjo kazen prek Karima Adeyemija. V 21. minuti so imeli Avstrijci na voljo novo enajstmetrovko, takrat pa je bil zanesljiv Luka Sučić. Slednji pa je dobil novo priložnost z bele pike v 37. minuti (da, to je bila še tretja enajstmetrovka za RB Salzburg), toda to je tudi on zapravil. V 42. minuti pa so tudi Španci dobili najstrožjo kazen, ki jo je za izenačenje unovčil Ivan Rakitić.

V 47. minuti je bil Šeško, ki je igral do 67. minute, blizu prvemu zadetku v Ligi prvakov, ko je njegov strel iz bližine izvrstno obranil Bono, Sevilla pa je v 50. minuti ostala brez izključenega Youssefa En-Nesyrija, ki je dobil drugi rumeni karton zaradi simuliranja. Številčne premoči Avstrijcem ni uspelo unovčiti, ostalo je pri delitvi točk. Bolj sladka bo točka za domačine, gostje so poleg dveh enajstmetrovk namreč zapravili tudi neverjetno število priložnosti.

Statistika Benjamina Šeška na tekmi v Sevilli
Statistika Benjamina Šeška na tekmi v Sevilli FOTO: Sofascore.com

V skupini F je Josip Iličić z Atalanto gostoval pri Villarrealu, zmagovalcu evropske lige v prejšnji sezoni, in igral 2:2. Italijani so povedli v šesti minuti prek Rema Freulerja, Španci pa izenačili v 39. prek Manuja Triguerosa. Iličić je v igro vstopil v 70. minuti, tri minute pozneje pa je domača "rumena podmornica" povedla z golom Arnauta Danjume. A v 83. minuti so gosti poravnali izid, med strelce se je vpisal Robin Gosens, velik delež pri golu je s podajo na začetku akcije imel tudi Iličić. Ob tem je zaradi drugega rumenega kartona moral iz igre pri domačih Francis Coquelin.

V skupini E je derbi med Barcelono in Bayernom dobil slednji s 3:0. Bavarci so povedli v 33. minuti z golom Thomasa Müllerja, prednost pa podvojili v 56. minuti, ko je zadel Robert Lewandowski. Ta je tako zadel na vsaki od 18 Bayernovih tekem od 15. februarja dalje. Poljak je nato premoč Bavarcev kronal še v 85. minuti za 3:0. Kijevski Dinamo, pri katerem je Benjamin Verbič igral od 76. minute, je igral 0:0, čeprav so se Ukrajinci v tretji minuti sodniškega dodatka že veselili gola Mikole Šaparenka, a je VAR našel prepovedan položaj v izvedbi akcije.

V skupini H se je branilec naslova Chelsea meril z Zenitom in ga ugnal z 1:0. Romelu Lukaku se je med strelce vpisal v 69. minuti za zmago Londončanov. Malmö pa je gostil Juventus in izgubil z 0:3. Alex Sandro v 23., Paulo Dybala z 11 m v 43., Alvaro Morata v 45. so bili strelci za Torinčane.

Young Boys – Manchester United 2:1 (0:1)
Moumi Ngamaleu 66., Siebatcheu 90+5.; Ronaldo 13.
RK: Wan-Bissaka 35.

Sevilla – RB Salzburg 1:1 (1:1)