Liga prvakov

Šporar dosegel gol, a je Slovan presenetljivo izpadel proti Sutjeski

Bratislava, 18. 07. 2019 07.57 |

Slovenski reprezentant Andraž Šporar je v dobri strelski formi, a se zanj in za bratislavski Slovan uvodni krog kvalifikacij za Ligo prvakov ni končal po načrtih. Črnogorska Sutjeska je izločila Slovana po izvajanju kazenskih strelov. Ljubljančan je dosegel edini gol iz igre za slovaško ekipo (1 : 1), pri enajstmetrovki pa ni bil uspešen.

Bratislavsko moštvo je ostalo praznih rok že po prvem krogu kvalifikacij Lige prvakov, čeprav je udarni adut Slovana v napadu Andraž Šporar na vsaki tekmi dosegel po en gol (kar sta bila tudi edina gola slovaške ekipe na dveh tekmah). V Bratislavi je bil izid 1 : 1, prav takšen je bil izid na povratni tekmi v Nikšiću. Slovenski reprezentant je dosegel edini gol za moštvo že pred svojimi navijači v Bratislavi, v Črni gori pa je nato dodal še enega za vodstvo Slovana v 49. minuti. Sutjeska je izid na drugi tekmi izenačila z golom Aleksandra Šofranaca že po izteku 90. minute.

Dolgo je kazalo, da se bo Slovan uvrstil v 2. krog kvalifikacij za LP, a je Sutjeska pokazala veliko mero nepopustljivosti, imeli pa so tudi malce sreče. Na prvi tekmi na Slovaškem je izenačila v 93. minuti, v Nikšiću prav tako v sodnikovem podaljšku v 94. minuti. Po podaljških ni bilo sprememb, po izvajanju enajstmetrovk so bili boljši Črnogorci s 3 : 2. Še en nekdanji igralec Olimpije Kenan Bajrić je tako kot Šporar odigral celotno tekmo in dobil rumeni karton v 53. minuti. Sutjeska se bo v 2. krogu kvalifikacij pomerila s ciprskim Apoelom.

Šporar je bil zadnji izvajalec enajstmetrovke v seriji petih izvajalcev, a je za morebitno izenačenje v kazenskih strelih na 3 : 3 vratar njegov strel ubranil in gostitelji so se veselili zmage. Poraz je brez dvoma hud udarec za Slovan, saj so imeli precejšnje evropske ambicije, v vlogi favorita so bili tudi na stavnicah. Tudi Šporar, najboljši strelec moštva in slovaške lige v prejšnji sezoni, je podaljšal pogodbo z moštvom predvsem zaradi klubskih ambicij v evropskih tekmovanjih.