Sporting z goloma v sodnikovem podaljšku presenetil Tottenham

Lizbona, 13. 09. 2022 21.01 |

M.J., STA
0

Tekme v nogometni Ligi prvakov si vsaj v skupinskem delu tekmovanja zaradi bližajočega SP v Katarju sledijo druga drugi. Torkov spored tekem je ponujal kar nekaj zanimivih obračunov. Nogometaši lizbonskega Sportinga so prvič v Ligi prvakov tekmovanje začeli z dvema zmagama. V drugem krogu so proti londonskemu Tottenhamu potrdili uspeh iz Frankfurta, zmagali so z 2:0 in bodo po dveh krogih zanesljivo na prvem mestu skupine D.

• Vrhunci torkovih tekem drugega kroga LP - 2. del
    11:54
    Vrhunci torkovih tekem drugega kroga LP - 2. del
  • Vrhunci torkovih tekem drugega kroga LP - 1. del
    08:50
    Vrhunci torkovih tekem drugega kroga LP - 1. del

Dvoboj je bil odločen v zadnjih trenutkih, odločila sta ga rezervista. Najprej je ob izteku rednega dela po kotu Portugalce v vodstvo popeljal Paulinho, nato pa je v sodnikovem dodatku po samostojnem prodoru izid povišal Arthur.

V skupini C je do prvih točk prišel Inter, ki je v Plznu brez pomoči slovenskega vratarja Samirja Handanovića, ta je tekmo spremljal s klopi, z 2:0 ugnal domačo Viktorio. Edin Džeko je v polno zadel v 20. minuti, nato pa v 70. še podal Denzelu Dumfriesu za končni izid. Inter je od 61. minute igral z igralcem več, saj je sodnik zaradi grobega prekrška izključil Pavla Bucho.