PSG se je po zaslugi enajstmetrovke iz prvega polčasa vrnil med žive

Pariz, 24. 11. 2020 22.38 |

J.B., M.G.
48

Nogometaši PSG-ja so v četrtem krogu skupinskega dela Lige prvakov na domačem stadionu Park princev z 1:0 ugnali zasedbo Leipizga in se vendarle prebili v malce ugodnejši položaj za napredovanje v sila izenačeni skupini H. Tako Leipzig kot PSG imata po štirih odigranih tekmah šest točk, Manchester United, ki je nocoj premagal zasedbo Bašakšehirja, pa vodi z devetimi osvojenimi točkami.

Vrhunci torkovih tekem nogometne Lige prvakov, 1. del
Neymar je takole proslavil zadetek v 11. minuti, sploh njegov prvi v tej sezoni Lige prvakov. FOTO: AP

PSG, finalist prejšnje sezone Lige prvakov, je povedel že v 11. minuti tekme, ko je iz 11-metrovke zadel brazilski virtuoz Neymar. Enajstmetrovko je sicer priboril argentinski krilni napadalec Angel Di Maria, katerega je prav na robu kazenskega prostora nesrečno podrl Marcel Sabitzer. Glavni sodnik tekme Danny Makkelie je vse skupaj strogo ocenil in hitro pokazal na belo točko. Ker se ni oglasil niti VAR, je PSG lahko izvedel enajstmetrovko. Neymar je meril v vratarjev levi kot, gostujoči vratar Peter Gulacsi je bil blizu, uganil je namero nasprotnika, toda strel Brazilca je bil dovolj natančen za vodstvo Parižanov z 1:0.

Leipzig se je nemudoma po golu Parižanov, ki ni bil plod domiselne akcije, temveč enajstmetrovke, preselil v napad in takoj nevarno zapretil. Na drugi strani je namreč nesrečni Sabitzer sprožil z razdalje, a je ob Marquinhosovem dotiku žoge ta zletela mimo gola v kot. Po kotu je do strela z glavo prišel 'osamljeni' Dayot Upamecano, sprožil zelo natančno, a malce premalo močno, tako da je domači vratar Keylor Navas, ki ima v Ligi prvakov bogate izkušnje, žogo lahko brez večjih težav odbil v kot. v 15. minuti pa so znova nevarno zapretili Parižani. Do strela, natančneje poskusa s škarjicami, je prišel Kyliann Mbappe, a meril prek Gulacsijevih vrat. V 31. je s prostega strela s kar precejšnje razdalje poskusil Angel Di Maria. Z levico je spodobno nameril, a je žoga v zaključku malce preveč zavila in švignila mimo Gulacsijeve leve vratnice.  Zelo nevarno je bilo pred vrati PSG-ja v 38. minuti, ko je z razdalje sprožil Amadou Haidara, po dotiku Abdouja Dialloja pa je imel Navas precej težav, da je žogo odbil v polje. Na drugi strani so pol minute pozneje domačini spet zahtevali 11-metrovko, a je niso dobili, saj je glavni sodnik pokazal, da je Ibrahima Konate pravilno izbijal žogo pred vtekajočim Mbappejem. Polčas se je zaključil z vodstvom Parižanov z 1:0.

Na samem začetku drugega polčasa je bilo izjemno nevarno v kazenskem prostoru Parižanov. Gostje iz Nemčije so izpeljali lepo akcijo po desni strani, do strela je prišel Emil Forsberg, iz ugodnega položaja pa je meril malce mimo PSG-jevih vrat. Nov nevaren strel Forsberga je prišel le dve minuti pozneje, ko je poskusil s kakšnih 20 metrov z desnico, a z diagonalnim strelom znova le za malce zgrešil vrata domačinov. V 79. minuti je po podaji s kota do strela z glavo prišel napadalec Leipziga Yussuf Poulsen – ta na prvi gol v Ligi prvakov še čaka –, a je iz ugodnega položaja meril prek vrat pariškega gola. Gostje so jalovo pritiskali na vrata domačinov, a jim ob odsotnosti Kevina Kampla, ki priložnosti za igro ni dobil, ni uspelo priti do izenačujočega zadetka, ki bi jim močno odprl vrata za napredovanje v izločilne boje. Statistika tekme sicer močno govori v prid Leipziga, toda ostali so praznih rok – odločila je enajstmetrovka iz 11. minute, ki jo je uspešno realiziral danes sicer precej nervozni Neymar.

Po zmagi PSG-ja in Manchester Uniteda nad Bašakšehirjem (3:1) je stanje v skupini H vse prej kot odločeno. United ima 9 točk, sledita PSG in Leipzig s po šestimi, četrti pa je Bašakšehir s tremi. Obeta se nam sila zanimiv spopad za dve prosti mesti, ki vodita v izločilne boje Lige prvakov, saj imajo prav vse štiri ekipe možnosti za napredovanje. V zadnjih dveh krogih bo zelo pestro.

Liga prvakov, skupina H, 4. krog, torek ob 21.00:
PSG Leipzig 1:0 (1:0)
Neymar 11./11-m

Postavi:
PSG: Navas; Bakker, Marquinhos, Diallo, Florenzi; Paredes, Pereira, Herrera (Verratti/83.), Mbappe (Kean/90.), Neymar (Sarabia/90.), Di Maria (Rafinha/64.).

Leipzig: Gulacsi; Angelino, Konate, Upamecano, Mukiele (Orban/63.), Forsberg (Sorloth/74.), Haidara, Sabitzer, Olmo (Kluivert/64.), Poulsen, Nkunku.

Statistika tekme PSG - RB Leipzig
Statistika tekme PSG - RB Leipzig FOTO: Sofascore.com
Koronavirus pasica november

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

23.02

S statistiko danes zaključujemo tekstovni prenos

Hvala, da ste nas spremljali. Jutri pa bomo z vami pospremili še obračun med Interjem in Realom iz Madrida. Vabljeni in lep preostanek večera.

22.58

Statistika tekme, ki jo zagotavlja Sofascore.com

Leipzig je bil boljši v praktično vseh segmentih, a tri točke ostajajo doma ...

22.55

Ne odhajajte, sledita še statistika in najboljši nogometaš tekme ...

Čez dobre pol ure na Kanalu A pa tudi vrhunci vseh ostalih tekem.

22.54

22.53

Takšno je sedaj stanje v skupini H

V zadnjih dveh krogih se nam obeta boj današnjih tekmecev za napredovanje, medtem ko je v najboljšem položaju vodilni United, ki je danes brez težav ugnal Basaksehir.