Liga prvakov

Uefa: Neymar zaradi 'žaljenja in nadlegovanja' Skomine v postopku

Nyon, 22. 03. 2019 16.03 |

Evropska nogometna zveza (Uefa) je sporočila, da je odprla disciplinski postopek proti brazilskemu zvezdniku Paris Saint-Germaina, Neymarju jr., ki se je po porazu z Manchester Unitedom v osmini finala Lige prvakov (1:3) ostro lotil slovenskega sodnika Damirja Skomine.

Neymar (na fotografiji) med spremljanjem tekme s tribun Parka princev.
Neymar (na fotografiji) med spremljanjem tekme s tribun Parka princev. FOTO: AP

Neymarja jr. bremenijo "žaljenja in/ali nadlegovanja" sodnika Damirja Skomine na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov, ki jo je Manchester United z enajstmetrovko v zadnjih minutah dramatično dobil s 3:1 in napredoval v četrtfinale. Za Paris Saint-Germain sicer brazilski zvezdnik ni igral, bil je na tribuni, nato pa se v zadnjih minutah spustil vse do zelenice, kjer se je nato ostro lotil sodnikov, predvsem glavnega Koprčana Skomine.

Ta je s pomočjo sistema VAR dosodil najstrožjo kazen v korist Angležev zaradi igre z roko branilca Presnela Kimpembeja, ki je "v živo" ni videl, ogled posnetka naj bi mu svetovali sodniški kolegi iz VAR-sobe. Zanesljivi izvajalec odločilnega strela z bele pike je bil v 94. minuti nato angleški reprezentančni napadalec Marcus Rashford.

TEKMA

'Datum zaslišanja še ni potrjen'
Francoski mediji so celo poročali, da je želel Neymar jr. vdreti v sodniško slačilnico, a so ga še pravočasno ustavili. Uefa je v izjavi za javnost sicer zapisala, da je disciplinski postopek odprla zaradi Brazilčevih izjav, ki jih je južnoameriški superzvezdnik podal na družbenih omrežjih kmalu po incidentih ob zelenici in v drobovju stadiona Park princev.

"Odprli smo disciplinske postopke po drugi tekmi osmine finala Uefa Lige prvakov med Paris Saint-Germainom in Manchester United FC (1-3), ki je bila odigrana 6. marca v Franciji: igralec Neymar Junior - žaljive poteze/nadlegovanje v smeri sodnika (izjave, ki jih je podal igralec po zgoraj omenjeni tekmi) - 15. člen (1) (d) Uefa disciplinskega pravilnika. O primeru bo odločalo Uefino nadzorno, etično in disciplinsko telo, datum zaslišanja še ni potrjen," piše v Uefini izjavi za javnost.