Liga prvakov

Gol prednosti za Malmö in Young Boys pred povratnima tekmama

Malmö, 18. 08. 2021 20.41 |

Odigrane so bile še tri tekme odločilnega kroga, 'play offa', za preboj v skupinski del Uefine Lige prvakov. Benfica je z 2:1 slavila proti PSV-ju, švedski Malmö je bil boljši od Ludogorca (2:0), švicarski moštvo Young Boys pa je zmagalo s 3:2, čeprav so večji del tekme proti Ferencvarosu igrali z igralcem manj. Miha Blažič je za madžarsko moštvo odigral odigral celotno tekmo.

Vrhunci tekme Young Boys - Ferencvaroš

Na Švedskem so v 26. minuti zasluženo povedli domači, ko je v 26. minuti gol dosegel Veljko Birmančević, pred tem je v 16. minuti Anders Christiansen zadel vratnico. Za goste je najlepšo priložnost v 44. minuti zamudil Bernard Tekpetey, a se je izkazal vratar Johan Dahlin. V drugem polčasu je Malmö dodal še en gol, v 61. minuti je bil uspešen Jo Inge Berget (2:0).

Young Boys - Ferencvaros
Young Boys - Ferencvaros FOTO: AP

V Švici so gledalci videli razburljiv prvi polčas, tri gole in rdeči karton. Moštvo iz Berna se je v 14. minuti znašlo v rezultatskem zaostanku po golu Francka Bolija, a je le dve minuti kasneje izid izenačil Cedric Zesiger (1:1). V 25. minuti je Silvan Hefti dobil rdeči karton, a to ni ustavilo Young Boysov. Sicer so imeli madžarski gostje lepo priložnost za vodstvo, a je Myrto Uzuni zapravil enajstmetrovko v 27. minuti, žoga se je odbila od vratnice, v nadaljevanju akcije so gostje sicer dosegli gol, a so jim ga sodniki razveljavili (VAR) zaradi prekrška.

Tako je prišla kazen in še v prvem polčasu je gol za vodstvo v 40. minuti dosegel Vincent Sierro. V drugem polčasu so gostitelji, pa čeprav z igralcem manj, dodali še en gol. V 65. minuti je bil uspešen Ulisses Garcia. V zaključku tekme pa je bilo znova pestro, v 82. minuti je drugi gol na tekmi dosegel Boli, ki je znižal izid na 3:2, nato se izid ni več spremenil. Miha Blažič je bil v začetni enajsterici in je odigral celotno tekmo, v 69. minuti je dobil rumeni karton.