Lille ostaja na vrhu Ligue 1, do gladke zmage tudi PSG

Pariz, 03. 02. 2021 23.08 |

Nogometaši Lilla so tudi po 23. krogu vodilna ekipa francoskega prvenstva, potem ko so v gosteh premagali Bordeaux s 3:0. Zmagali so tudi njegovi prvi trije zasledovalci Lyon, PSG in Monaco.

Lille je gostoval v Bordeauxu in prvi polčas končal brez zadetka, potem pa so Yusuf Yazici v 54., Timothy Weah v 67. in Jonathan David v 89. minuti prinesli zmago gostom. Drugouvrščeni Lyon je gostoval v Dijonu in slavil z 1:0. Za Lyon je zadel Lucas Paqueta v 22. minuti.

PSG je gostil Nimes in zadnjeuvrščeno ekipo odpravil s 3:0. Angel di Maria v 18. in Pablo Sarabia v 36. minuti sta bila strelca za Parižane v prvem polčasu, v drugem pa je v 68. zadel Kylian Mbappe, ki je s 15 zadetki prvi strelec lige.

Kylian Mbappe je v 68. minuti tekme postavil končni izid 3:0.
Kylian Mbappe je v 68. minuti tekme postavil končni izid 3:0. FOTO: AP

Monaco pa je z 2:1 premagal moštvo iz Nice, oba zadetka za zmagovalce je prispeval Wissam Ben Yedder, enega z bele pike, skupno jih je dosegel enajst.

Na drugih tekmah sta se Metz in Montpellier razšla z 1:1, Strasbourg in Brest z 2:2, Reims in Angers z 0:0, Rennes in Lorient prav tako z 1:1, neodločeno je bilo tudi na dvoboju Lensa in Marseilla (2:2) ter St. Etienna in Nantesa (1:1)