Redsi še korak bližje trofeji, na Anfieldu padel veliki rival United

Liverpool, 19. 01. 2020 18.02 |

Liverpool je z zmago v velikem angleškem derbiju potrdil svojo prevlado na angleških zelenicah in ugnal Manchester United. Med strelce sta se vpisala Virgil van Dijk in Mohamed Salah (2 : 0). Gostovanje pri Burnleyju je bilo usodno tudi za Leicester (2 : 1). Jamie Vardy je zapravil priložnost z bele točke.

Vodilno moštvo angleškega prvenstva Liverpool je na Anfieldu gostilo večnega tekmeca – Manchester United. Veliki angleški derbi, zadnja, težko pričakovana nogometna predstava 23. kroga, ni razočarala. Rdeči vragi so sicer v Liverpool prišli v okrnjeni zasedbi, na zadnji tekmi FA pokala jo je namreč skupil Marcus Rashford, na katerega Ole Gunnar Solskjaer tokrat ni moral računati.

Roberto Firmino je uspel zatresti žogo, vendar je bil po posredovanju VAR njegov zadetek razveljavljen. FOTO: AP

Jürgen Klopp z začetno enajsterico ni presenetil, na zelenico je stopila zasedba, ki je na zadnji tekmi porazila že Tottenham. Nemec se ni uštel. Liverpool je brez težav dominiral prvih 45. minut tekme, svojo podjetnost pa že v 14. minuti kronal z zadetkom. Po natančnem predložku Trenta-Alexandra Arnolda je visoko skočil Virgil Van Dijk in domače popeljal v vodstvo. Do konca prvega polčasa so redsi še dvakrat zatresli mrežo Davida de Gee. Prvi zadetek Roberta Firmina, ki je s čudovitim strelom v zgornji levi kot poskrbel za novo veselje na Anfieldu, vendar je sodnik po ogledu posnetka VAR zadetek razveljavil. V začetku akcije je namreč van Dijk pri bližnjem srečanju z de Geo napravil prekršek.

Liverpool je tako še podaljšal niz zmag, pred drugouvrščenim Cityjem pa imajo redsi že 16 točk prednosti in tekmo manj.

V 36. minuti se je sam pred golom Uniteda znašel Wijnaldum, ki pa je bil ob oddaji žoge v prepovedanem položaju, veselja na Anfieldu je bilo ob zastavici stranskega sodnika hitro konec.

Pred koncem polčasa so do prve resnejše priložnosti prišli tudi gostujoči nogometaši , a prekratek je bil Andreas Pereira. Za piko na i pa je adrenalin dvignil še Sadio Mane, ki se je znašel na štiri oči z de Geo, a se je španski čuvaj vrat izkazal s požrtvovalno obrambo.

Manchester United ob porazu ostaja na petem mestu angleške prvenstvene lestvice. FOTO: AP

Tudi drugi polčas se je začel po nareku domačih, ti so goste stisnili pred vrata de Gee, vendar bili pri zaključku akcij premalo natančni. Mohamed Salah je prišel do strel z bližine, vendar slabo zadel in žoga se je odkotalila mimo desne vratnice. Naleti redsov so se vrstili, Mane je poslal žogo čez prečko, kapetan Jordan Henderson pa je zatresel vratnico.

Vragi so se prebili skozi peklenske uvodne minute, nato pa zbrali dovolj moči za napad. Najprej je s strelom poskušal Fred, ki ni bil dovolj natančen pri zaključku, zatem je s silovitim udarcem mreži Alisona Beckerja zapretil še Anthony Martial.

V drugem polčasu so se priložnosti kar vrstile. Ob nepazljivosti Unitedove obrambe je v napad krenil Mane, se prebil do vrat de Gee, vendar le za las zgrešil desno vratnico. Številne priložnosti za izenačenje so se ponudile tudi nogometašem Uniteda, vendar je Liverpoolova obramba zdržala pritisk. Usodo vragov je v sodnikovem podaljšku zapečatil Salah, ki je krenil proti vratom gostov in žogo poslal za hrbet de Gee za 2:0.

Salah je tako dosegel prvi zadetek proti velikemu angleškemu rivalu, edino moštvo proti kateremu Egipčan tako še ni dosegel zadetka je Swansea City.

TEKMA

Vardy zapravil enajstmetrovko

Lisice so gostovale na Truf Mooru in v prvem polčasu po zadetku Harveyja Barnesa tudi povedle, vendar pa gostje iz Leicestra v drugem polčasu niso uspeli zadržati prednosti.

Burnley je v 56. minuti po zadetku Chrisa Wooda prišel do izenačenja, za končnih 2 : 1 pa je v 79. minuti poskrbel še Ashley Westwood. Kapetan lisic Jamie Vardy je imel v drugem polčasu lepo priložnost za novo vodstvo gostov, po prekršku Bena Meeja je prišel do strela z bele točke, vendar je bil vratar Nick Pope na pravem mestu.