Lisjaki z novo zmago povišali prednost pred Cityjem

Birmingham, 08. 12. 2019 16.50 |

Nogometaši Leicestra so se v 16. krogu angleškega prvenstva veselili visoke zmage nad Aston Villo (1:4). Za četo Brendana Rodgersa je mrežo dvakrat zatresel Jamie Vardy, po en zadetek pa sta vpisala Kelechi Iheanacho in Jonny Evans.

Leicester je na gostovanju pri Aston Villi vknjižil nove tri pomembne točke, s katerimi so lisjaki utrdili svoj položaj na drugem mestu lestvice, za vodilnim Liverpoolom sicer zaostajajo osem točk.

Jamie Vardy je k zmagi prispeval dva zadetka.
Jamie Vardy je k zmagi prispeval dva zadetka. FOTO: AP

Mrežo domačega moštva je v 20. minuti načel Jamie Vardy, ta je sprejel globinsko podajo Kelechija Iheanacha in stekel proti vratom, kjer je lepo ukanil domačega vratarja ter se poigral z enim od branilcev, za konec pa žogo potisnil v mrežo. Drugi zadetek za lisjake je prispeval Iheanacho, po lepem predložku pred vrata je prehitel obrambo in žogo preusmeril v gol. Aston Villa je uspela v podaljšku prvega polčasa zmanjšati zaostanek in vliti nekaj upanja pred pričetkom druge polovice tekme. Jack Grealish je sprožil strel proti levi strani vrat, žoga se je od vratnice odbila naravnost v mrežo.

TEKMA

V drugem polčasu so gostujoči nogometaši prednost še povišali, za 1:3 je poskrbel Jonny Evans, končni izid pa je postavil Vardy v 75. minuti.